آزمایش های تشخیصی علل ریزش مو

تشخیص علت ریزش مو در خانم ها همیشه از اکثر آقایان ساده تر است. در مردان حدود 90٪ از كل موارد ریزش مو به علت طاسی با الگوی ارثی مردانه (آندروژنیک) ایجاد می شود اما در خانم ها ریزش مو به علل و شرایط متفاوتی ایجاد می گردد که تشخیص آن با انجام بعضی آزمایشات کلینیکی امکان پذیر است.

پزشکان از روش های مختلفی برای تشخیص ریزش مو استفاده می کنند که آزمایشات تشخیصی یکی از آن روشها میباشد.

آزمایش های تشخیصی زیر باید انجام شود تا  علت ریزش ریشه مو مشخص شود. حقیقت موضوع این است که برای بسیاری از بیماران این تست ها معمولاً با نتایجی در محدوده طبیعی گزارش میشوند اما در عوض انجام این آزمایش ها می تواند احتمال بروز برخی از اختلالات دیگر که باعث ریزش موی شما شده را نشان دهد.

آیا برای بررسی علل ریزش مو نیاز به آزمایش تشیخصی دارم؟

تست های ریزش مو در زنان

سطح هورمون ها (DHEA ، تستوسترون Testosterone ، آندروستئین دیون Androstendion، پرولاکتین Prolactin ، هورمون تحریک کننده فولیکول FSH، و هورمون لوتئین کننده LH)

آهن سرم ، فریتین سرم و ظرفیت کل اتصال آهن (TIBC)

سطح تیروئید (T3 ، T4 ، TSH)

VDRL (تست غربالگری سیفیلیس)

شمارش کامل خون (CBC)

بررسی ویتامین B12، زینک و اسید فولیک و ویتامین D

آیا برای بررسی علل ریزش مو نیاز به آزمایش تشیخصی دارم؟

گاهی لازم می شود بررسی بصورت مستقیم روی موها انجام شود که شامل

1- بیوپسی پوست سر

بخش کوچکی از پوست سر که معمولاً 4 میلی متر قطر دارد برداشته می شود و تحت میکروسکوپ مورد بررسی قرار می گیرد تا به تعیین علت ریزش مو کمک کند.

2- کشیدن مو یا PULL TEST

یک پزشک به آرامی مقدار کمی از مو (حدود 100 رشته) را جمع کرده به آرامی و قدرت میکشد تا تشخیص دهد که آیا ریزش بیش از حد وجود دارد یا خیر. اگر بیشتر از 3 مو خارج شود ، بیمار احتمالاً از ریزش موهای غیر عادی رنج می برد. دامنه طبیعی یک تا سه مو در هر کشش است.

آیا برای بررسی علل ریزش مو نیاز به آزمایش تشیخصی دارم؟

3- تراکم سنجی

تراکم سنج دستگاهی است که موها را بزرگنمایی کرده و در بررسی نازک شدگی ساقه موها کمک کننده است.

4- بررسی الگوی ریزش موی زن

برای این موضوع دو الگو وجود دارد که مقیاسی جهت بررسی تراکم موهای زنانه میباشند و توسط اکثر متخصصان ریزش مو استفاده می شود: مقیاس لودویگ و مقیاس ساوین. در کل هر دو آنها یکسان هستند به جز این که مقیاس ساوین نیز نازک شدن کلی را هم اندازه می گیرد.

آیا برای بررسی علل ریزش مو نیاز به آزمایش تشیخصی دارم؟

در مقیاس Savin ، که در اینجا نشان داده شده است ، هشت تصویر از تراکم بالای سر نشان داده شده که بازتابی از عدم ریزش مو تا ریزش شدید مو را نشان می دهد. تراکم 8  یا نوع پیشرفته Advancedبه ندرت در مشاهده می شود. رکود قدامی جلو نیز نشان داده شده است (ردیف پایین ، راست را ببینید ) این مورد هم خیلی هم رایج نیست).

5- بررسی وضعییت روحی و عصبی

گرچه این روش کمک زیادی به فهمیدن پاتولوژی یا علت ریزش مو نمیکند ولی استفاده از این مورد برای کمک به تاثیرات ریزش مو یا رفع مشکلات روحی ناشی از ریزش مو موثر است.

6- بررسی شرح حال و سوابق خانوادگی

این سوابق شامل مشکلاتی هستند که میتوانند پزشک را در تشخیص علت ریزش مو کمک کنند مثل سابقه خانوادگی ریزش موی آندروژنیک، برسی سوابق بیماریهای تخمدانی (تخمدان پلی کیستیک در سایر افراد خانواده) و بررسی شرح حال همچون بیماری شدید یا سابقه زایمان در شش ماه اخیر یا بررسی رژیم غذایی نامناسب  ویا کاهش وزن و یا خونریزی های شدید دوران قاعدگی یا مسایلی همچون یایسگی در بررسی شرح حال در نظر گرفته می شوند در حالیکه داروهای مصرفی فرد هم میتواند یکی از علل ریزش موی او باشد.

آیا برای بررسی علل ریزش مو نیاز به آزمایش تشیخصی دارم؟

روش ها و تست های لازم در بررسی ریزش موی مردانه

آنچه مهم است اینکه اکثر مردان به علت مشخصی که ریزش موی آندروژنیک است دچار ریزش مو میشوند. این ریزش مو با تایید مشکل مشابه در خانواده و الگوی مشخص ریزش موی مردانه NORWOOD در بسیاری از مواقع نیاز به بررسی آزمایشگاهی ندارد اما در برخی موارد ازجمله شک به مشکلات خاص ممکن است نیاز باشد که تستها یا آزمایشاتی جهت تایید یک بیماری یا رد مشکلات خاص صورت پذیرد.

1- تست های آزمایشگاهی ریزش موی مردان

شمارش کامل سلولهای خونی

بررسی هورمون های تیروییدی

چک سفلیس VDRL

بررسی آهن سرم فریتین و ظرفیت کل اتصال آهن به گلبول قرمز

بررسی DHT , TESTESTRON

بررسی ویتامین B12 زینک و اسید فولیک و ویتامین D

2- تست کشش موها یا PULL TEST

در این تست از چند منطقه دسته هایی از موها بین انگشت شصت و سبابه گرفته شده و بصورت آهسته و با قدرت کشیده میشود . اگر در هر بار کشیدن بیش از سه تا چهار تار مو جدا شود ریزش غیر طبیعی تایید میگردد.

3- بررسی میکروسکوپی با نمونه برداری از موها

در این آزمایش فولیکولهای ضعیف جدا شده از بستر خون رسان  نشان دهنده ریزش موی فعال آندروژنیک میباشد

4-تراکم سنجی

همان طور که در مورد ریزش موی زنانه گفته شد این روش نشان دهنده ضعیف شدن و کرکی شدن موهای ترمینان را بهتر نشان میدهد

5- بررسی الگوی ریزش مو

همانطوری که در مبحث الگوی ریزش موی مردانه ذکر شد مقیاس نوروود از نشانه های بارز نوع ریزش موی آندروژنیک مردانه است.

آیا برای بررسی علل ریزش مو نیاز به آزمایش تشیخصی دارم؟

6- بررسی شرح حال و سابقه

سابقه مثبت خانوادگی در خانواده درجه یک و همچنین خانواده درجه دو از نشانه های مثبت در این زمینه محسوب میشود. سابقه مصرف داروهای بدن سازی یا آنابولیک . سابقه مصرف افراطی الکل ، سابقه مصرف داروهایی مثل داروهای فشارخون بالا میتواند از نکات مهم برای پزشک در تایید نوع ریزش مو باشد.

آیا برای بررسی علل ریزش مو نیاز به آزمایش تشیخصی دارم؟

نوشته های مرتبط
79 دیدگاه

من موی سرم خیلی ریزش ندارد ولی احساس می کنم هرچه که میریزه دیگه در نمیاد چون خیلی خیلی کم پشت شده درضمن من موی تمام بدن وصورتم هم خیلی کم است درصورتی که من شنیده ام کسی که موی بدنش کم باشد موی سرش پر است به نظر شما اگر از فیناستراید استفاده کنم مشکلی ندارد چون حدود یکسال ونیم از ماینکسیدیل استفاده کردم نتیجه ای نگرفتم

سلام وقت بخیر
باید اول نوع ریزش مو مشخص شود. ریزش مو علل زیادی دارد که با درمان عامل زمینه ای میتوان ریزش را متوقف و رشد مجددی بوجود آورد.موفق باشید

سلام من موهای خیلی پرپشتی داشتم و کلا خانوادگی اینجورییم ولی چند ساله که موهام خیلی میریزه و اگه بخوام مقایسه کنم قبلا اگه میبافتم قطرش ۲ تا ۳سانتی متر میشد یه بند خیلی کلفت. الآن که میبافم یک سوم اونه موهام نازک هم شده و اینکه چند بار چکاب کامل کردم هیچ مشکلی مثل تیرویید نداشتم و اینکه من ۱۶سالمه

روی سر من موهای ریز خاکستری هستند که بعد از دوسال استفاده از فیناستراید و ماینوکسیدیل هنوز به موی درست حسابی و ترمینال تبدیل نشده اند . دکتر بنظر با روگین ( ماینوکسیدیل خارجی ) ممکنه این موها ضخیم و بلند بشن ؟ الان ۲ الی ۴ میلیمتر هستند و دیگه کرک نیستن . خاکسترین اما ضخیم و بلند نمیشن . ضمنا بیست و هشت سالمه و از کپسول روی هم استفاده می کنم.

سلام وقت بخیر
این نشان میدهد که موها رشد دارند ولی تقویت نیاز دارند. با ماساژهای ظریف و استفاده از تقویت کننده های گیاهی و تعویض نوع ماینوکسیدیل حالا ایرانی و یا خارجی میتوانید موهای خوبی داشته باشید. روش جدید مزوتراپی است که داروهای تقویتی با تزریق ظریف در محل موها اثر دو چندانی دارند. البته داروهای خوراکی را هم ادامه دهید.موفق باشید.

سلام من چندین ساله که سیگار میکشم ولی به تازگی ریزش موهام شدید شده باید آزمایش بدم یا به خاطر سیگاره؟

سلام
بله، استعمال دخانیات باعث تنگ شدن عروق می‌شود و خونرسانی به بافت‌ها را مختل می‌کند. در نتیجه ریزش مو‌ها افزایش می‌‏یابد اما ترک ناگهانی سیگار هم فرد را عصبی می‌کند که این موضوع هم ممکن است ریزش مو‌ها را بیشتر کند. ترک سیگار باید حساب‌شده باشد.

سلام.من ۹ ساله ریزش مو دارم و تقریبا دیگه کف سرم کاملا پیداس.
ازمایش هام همه نرماله.
الگو مردانه
بابد چیکار کنم؟
ابا برگشت پذیره؟

سلام وقت بخیر لطفا از نتایج آزمایشتون عکس بگیرید بفرستید و از کف سرتون هم همینطور در واتساپ برای ما ارسال کنید.

سلام لفا عکس از ازمایشتان و کف سرتان برای ما بفرستید.

سلام وقتتون بخیر توی این دو سه ماه اخیر بخاطر شرایط موجود خیلی از لحاظ روانی بهم ریختم ریزش موی شدیدی دارم که فکر میکنم بیشتر عصبی هست و بخاطر استرسه میشه راهنماییم بفرمایید.

سلام
اگر اضطراب یا استرس ناگهانی باشد می‌تواند باعث ایجاد بیماری آلوپسی آره‌آتا شود که در آن مو‌ها به‌طور منطقه‌ای یا سکه‌ای یا حتی تمام موهای سر می‌ریزند اما اضطراب‌های کم و طولانی‏مدت نیز می‌توانند به‌دلیل تنگی عروق و وارد کردن مو به فاز تلوژن یا مرگ باعث تسریع ریزش مو ‌شوند.

برای رفع ریزش مو ناشی از اضطراب چکار میشه کرد ؟ این درسته که اگر الان ریزش مو داریم باید ببینیم که ۳-۴ ماه پیش چه کارایی کردیم و چه وضعیتی داشتیم ؟ یعنی ریزش موی امروز نتیجه ی ۳-۴ماه پیشه ؟

سلام باید از اضطراب و استرس دوری کنید چون مشکلات ریزش مو میتواند نتیجه وضعیت بدن در سه ماه گذشته باشد.

موهایی که پس از پیوند مو در میآیند ( موهای پیوندی ) مثل بقیه موها دوره ی استراحت دارند ؟ یعنی می ریزند و دوباره در میآیند یا اینکه همیشه هستند ؟ چون من بعد از یکسال و نیم الان بعضی از موهای پیوندیم میریزند .

سلام بله موهای پیوندی هم دوره رشد و استراحت دارند.

سلام و عرض ادب خدمت شماا
میخواستم بپرسم من حدودا 3 سال ریزش مو دارم
و الان به صورت الگو مردانه ریزش داره موهام.دفعه آخرم که رفتم دکتر تو نسخه برام چکاپ کامل نوشته بنظرتون زودتر جواب میگیرم برای درمان موهام.تو این چند سال هر دکتری رفتم دارو های تجوزیش تاثیری نداشته.ممنون میشم راهنماییم کنید مرسی

سلام وقت بخیر با توجه به اینکه الگوی ریزش موهای شما مردانه است فقط میتوان آنرا به تعویق انداخت با یکسری از درمان ها.

سلام.
سرم به شدت میخاره(حتی از حمام بیرون نیامده)و چرب میشه، گاها جوش میزنه. ابروهام هم با این صورته.
موهام هم به شدت میریزه.یعنی درماتیت سبوره شاید مطرح باشه.
چه آزمایش خونی باید انجام بدم که مشخص بشه علت خارش و جوشهای سرم چیه؟

سلام به لینک زیر مراجعه کنید.

ttps://www.zibache.com/آیا-برای-بررسی-علل-ریزش-مو-نیاز-به-آزمای/

ریرش مو بعلت تیروئید اگر باشد چه نشانه های دیگری همراه دارد ؟ باید چه تست های خون یا اداری داد که فهمید تیروئید مشکلی ندارد ؟

سلام تست خونی تیروئید کم کاری یا پر کاری آن را مشخص میکند. در کم کاری تیروئید موها اغلب شکننده و خشک هستند و علائم سیستمیک بی حالی – رخوت- افسردگی کم اشتهائی و… وجود دارد. در پر کاری تیروئید موها نازک میشوند و شکننده و ناخن ها نیز شکننده میشوند و رشد موها کم است. تعریق زیاد- طپش قلب- استرس شدید. کم خوابی- بی حوصلگی و …

سلام..ازمایش های کلی برای تشخیص علت ریزش مو ایا ازمایش های خونی هستند یا ازمایش های دیگر رو هم شامل میشوند؟

سلام. من 20 سالمه و جلوی سرم شروع به ریزش کرده. و چون از مراکز تخصصی دور هستم میشه اینجا بگین چه آزمایش هایی لازمه انجام بدم که یک باره با نتیجه آزمایش برم پیش متخصص.
و اینکه آزمایشی هست ک کم یا زیاد بودن زینک رو تشخیص بده؟

سلام لطفا به لینک زیر مراجعه فرمائید توضیحات لازم داده شده است.

https://www.zibache.com/آیا-برای-بررسی-علل-ریزش-مو-نیاز-به-آزمای/

باسلام من‌ریزش مو دارم مخصوصا وقتی موهام‌خیس هست قرص بیوتین‌۱۰۰۰ همراه هیرویت خوردم امپول بیوتین‌وبپانن ۶ هفته زدم ویتامین dخوردم شامپو ضد ریزش استفاده کردم بازم میریزه ازمایش هم دادم اهن زینک روی هم عالی نمیدونم مشکل کار کجاس

سلام وقت بخیر احتمال دارد دچار ریزش موی آندروژنیک باشید برای تشخیص بهتر پرسشنامه علل ربیزش مو در سایت ما را پر کنید.

سلام من ریزش مو دارم به متخصص مراجعه کردم بهم قرص یونی زینک و ویتامین دی داد
اما من فکر میکنم ریزش موم ارثیه چون پدر و عموهام طاس هستند
بعد دوماه که نتیجه نگرفتم دوباره مراجعه کردم ایندفعه بهم آمپول biotixin و قرص hair vit دادن
که اینام دوباره ویتامینه
و هزینشونم زیاده من می‌خوام بدونم
مصرف این قرص و آمپول ها تاثیر داره
یا اینکه من توسط یه پزشک دیگه باید ویزیت بشم؟
و اینکه برای اینکه بفهمم ریزش موم ارثیه یا از کمبود ویتامین باید چه آزمایش خونی بدم؟
ممنون میشم پاسخ بدید

سلام در صورتی که ریزش موی شما ارثی باشد از نوع الگوی ریزش مو متوجه خواهید شد ویتامین ها برای شما خوب است ولی درمان قطعی نیست ریزش موی آندروژنیک یا ارثی تنها به تعویق افتاده میشود و راه جلوگیری از آن وجود ندارد. یکی از داروهای اصلی درمان ریزش موی آندروژنیک قرص پروپشیا یا فین پشیا است.برای اطلاعات بیشتر با پزشک معالجتان مشورت کنید یا سایت را مطالعه کنید.

با سلام یه سری ازمایش نوشتید مخصوص ریزش مو برای خانم ها آقایان هم باید همین ازمایش بدن؟ و اینکه با توجه به تخصص شما مشکل ارثی باشه میشه درمان کرد یا اینکه صبر کنیم کاشت مو انجام بدیم

سلام وقت بخیر اگر دقت کنید آزمایش مربوط به ریزش مو در آقایان هم هست و اگر مشکل شما ریزش موی آندروژنیک باشد با روش های درمانی میتوان به تعویق انداخت .

سلام تازگیا وقتی وقتی موهامو شونه می کنم چند تار موی نازک میبینم که روی شونه هستن.و وقتی موهامو می شورم حدود ده تار موی بی ریشه به دستم میاد.به نظرتون ریزش مو دارم؟

سلام ریختن صد تار مو در طول روز مشکلی ندارد.

سلام روزتون بخیر
ببخشید من 18 سالمه دوسال هست که موهام به صورت پراکنده میریزن و خیلی کم پشت شده قرص بیوتین هم خوردم ولی فایده ای نداشت و مشکل هورمونی هم داشتم ولی خوب تقریبا مشکل هورمونی برطرف شده ولی ریزش موهام خیلی زیاده مخصوصا در حمام و وسط سرم داره خالی میشه و پوست سرم زیاد دیده میشه. به نظر شما چه آزمایشاتی رو باید انجام بدم؟ با تشکر

سلام لطفا مقاله مربوط به آزمایشهای ریزش مو در زنان را مطالعه کنید.

سلام من بیست و هشت سالمه یه مقدار ریزش مو به صورت الگوی مردانه دارم باتوجه به شغلم یه مقداری بیخوابی دارم امارفتم دکتر بهم قرص هورمونی نداده فقط قرص ویتامین و امگا داده امکان داره ریزش موی من هورمونی باشه اگر احتمالش هست بایدچیکارکنم ؟
باتشکر

سلام وقت بخیر پزشک معالج شما باید برایتان آزمایش هورمونی بنویسند و بعد نتیجه را بررسی کنند.

سلام من خانم هستم و میخواهم آزمایش‌های مربوط به ریزش مو را انجام بدهم. یک مرکز تخصصی یا دکتر متخصص مو در تهران به من معرفی نمایید. ممنونم

سلام وقت بخیر اگر ساکن تهران هستید تشریف بیاورید مجموعه ما دکتر آزمایشهای مورد نیاز رو براتون مینویسند و به هر آزمایشگاهی مراجعه کنید براتون انجام میدن.

سلام خسته نباشین دوسه ماهی هست ریزش مو گرفتم تا قبل اینکه کرونا خفیف بگیرم ریزش نداشتم البته چند باریم کراتینه کردم الان ریزش زیاد شده باید چه اقدامی بکنم

سلام وقت بخیر از عوارض بعد ازکرونا یکی ریزش مو هست که به مرور زمان حل میشه و خود کراتینه کردن باعث ریزش مو میشود میتوانید با مزوتراپی یا پی آر پی موهایتان را تقویت کنید.

سلام

من ۲۶ ساله هستم و تقریبا ۲ماه پیش چکاب کامل دادم که از لحاظ ویتامین و تیروئید مشکلی ندارم اما باز هم مولتی ویتامین مصرف میکنم و به طور خلاصه در طول زندگیم مشکل ریزش مو نداشتم ،اما حدود یک ماه میشه با ریزش موهای سر و ابرو مواجه شدم طوری که هر تبلتم رو دست میگیرم چند تار مو روی اونه و یا ابروهام با یه کشیدن آروم از جا در میان /لطفا راهنمایی کنید

باتشکر ازشما

سلام وقت بخیر لطفا پرسشنامه علل ریزش مو را در سایت ما پر کنید اگر نتیجه مطلوب دریافت نکردید با پزشک متخصص مشورت کنید.

سلام وقتتون بخیر. من ۲۱ سالمه ریزش مو ندارم ولی موهام انقد نازک شده ک کف سرم کاملا پیداس ازمایش دادم فقط سطح تستسترون بدنم روی ۹.۶ بود بالا بود
اهن بدنم یه زمان کم بود ک درمان شد ولی الان نمیدونم چیکار کنم ک تقویت بشن درضمن استرس هم دارم ممنون میشم جواب بدید.

سلام وقت بخیر اگر سابقه طاسی در فامیل درجه یک یا دو دارید ممکن است ریزش موی آندروژنیک داشته باشید و باید با درمان های کمکی به تعویق بیندازید بهتر است پرسشنامه علل ریزش مو در سایت ما را پر کنید امیدوارم جواب پرسشنامه به شما کمک کند.https://www.zibache.com/causes-of-hair-loss/

سلام
من ۲۶ سالمه روزی بالای ۳۰ تار مو ریزش دارم
کف سرم ب شدت چرب میشه ک‌مجبور میشم روزی دو بار دوش بگیرم
مشکل چربی خون هم دارم
طپش قلب و تعریق شدید بدن رو هم متاسفانه دارم
مدتی میشه یونی زینک و هیر ویت استفاده میکنم البته
اگر ریزش مو آندروژنیک باشه
با کاشت مو هم مشکل حل نمیشه؟
چون فیناستراید متاسفانه عوارض زیادی داره

سلام اگر وزن بالایی دارید لطفا در مورد کم کاری تیروئید هم مطالعه بفرمایید. لطفا این پرسشنامه را جواب دهید.https://www.zibache.com/causes-of-hair-loss/

سلام.خسته نباشید.آقا 35ساله هستم.
من حدود شاید 15 ساله موهام به مرور کم پشت شده.موهام هم نازک شده.خط رویش موهام هست ولی کل سرم خیلی کم پشت شده مخصوصأ ناحیه پس سر.چندسال قلیان هم مصرف میکردم. آیا مصرف قلیان روی تیروئید تاثیر دارد؟ و ممکن است علت کم پشت شدن شدید همین باشد؟؟؟؟

سلام وقت بخیر با توجه به گفته های شما مشکل شما ریزش موی آندروژنیک میباشد و خیر قلیان تاثیری بر روی تیروئید ندارد برای مشخص شدن علت ریزش مویتام میتوانید پرسشنامه را پر کنید.https://www.zibache.com/causes-of-hair-loss/

وقت بخیر و شادی
جوان ۳۰ ساله هستم کم پشتی موهام ۸ ماهه که شروع شده و اذیتم میکنه هرکی میبینه میگه داری کچل میشی
سوالم اینه من برای ازمایشاتم چجوری باید اقدام کنم
با چه شماره ای زنگ بزنم و وقت بگیرم

سلام وقت بخیر میتوانید با این شماره تماس بگیرید.09338654005 ولی برای بعد از عید وقت دهی داریم.

سلام .من30سالمه یک ماهی هستش که یک طرفه سرم از گوشه پیشونی موهام داره میریزه فقط یک طرفش علتش چیه که یکطرفه میریزه

سلام وقت بخیر لطفا این مقاله را مطالعه بفرمایید. درمان ریزش موی سکه ای

سلام وقتتون بخیر ایا ریزش مو که علتش بخاطر سطح تستسترون و دی اچ دی هست قابل درمانه ؟؟ من اصلا ریزش مو نداشتم حدود یه ماه پیش مکمل بدنسازی استفاده کردم ریزش مو گرفتم شدید پیش متخصص هم رفتم گفت تا موقعی که دارو مصرف کنی ریزش متوقف میشه وقتی مصرف دارو قطع بشه ریزش دوباره برمیگرده جالب اینجاست که حتی دارو هایی که برام نوشته هیچ تاثیری نداشته تا الان برام لطفا راهنمایی کنین ممنون

سلام وقتتون بخیر باید مکمل بدنسازی رو مصرف نکنید و داروهایی که برایتان تجویز کرده اند را مصرف کنید چون به مروز زمان جواب خواهید گرفت بسرعت نتیجه ای نمی بینید.

سلام خسته نباشید من 18 سالمه مشکل موی سر دارم موهای سرم کم پشت شده احساس میکنم سرعت ریزش موهام بیشتر از جایگزین شدنشون شده موهای من خیلی زود چرب میشه خارش داره آزمایش تستسترون دادم نرمال بوده ولی کمبود آهن دارم نمیدونم ارتباطی باهم داره یا نه ولی من مشکل ناخن هم دارم اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم

سلام وقت بخیر لطفا پرسشنامه زیر را پاسخ دهید اگر نتیجه ای نگرفتید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید.
https://www.zibache.com/causes-of-hair-loss/

سلام وقتتون بخیر
من ۱۷ سالمه و یک سال پیش ریزش موهام به همراه خارش شدید و پوسته دادن شروع شد ، پوست سر و موهام خشک و نازک شده بود ، الان تراکم موهام نصف شده ولی خارش و پوسته پوسته شدن سرم از بین رفته
الان سه تا مشکل دارم اینکه وقتی موهام و پوست سرم رو لمس میکنم یا برس میکشم …. پوست سرم درد میگره
تراکم موهامم خیلی اومده پایین و بعضی اوقات ریزش هم دارم
و یه نکته ای که هست اینه که اصلا ریزش موهام الگوی ارثی و هرمونی نداره و خط موهام مثل
هرجا هم دکتر رفتم بهم ویتامین و محلول ماینوکسیدیل دادن که تا الان اصلا تاثیری نداشته

خواستم ببینم علتش چیه و باید چیکار کنم ؟

سلام وقت بخیر با توجه به گفت های شما احتمال وجود عفونت قارچی هست و برای اطمینان باید نمونه برداری شود از سر شما توسط پزشک متخصص ولطفا این مقاله را مطالعه بفرمایید.
https://www.zibache.com/عفونت-قارچی-مو-یا-تریکومایکوزیس/

سلام من ۱۶ سالمه دوساله ریزش مو گرفتم خیلی شدیده . دکتر خیلی رفتم ازمایش چتدبار دادم اما مشکلی نبود نه تیرویید نه هیچی .. اما کیست قبلا داشتم . به پن همش پاینوکسیدل میدن و ویتامیت و بیوتین و زینک موهام نازک شده و به شدت کم خارش میگیره سرم و هرچی میخارونم بیشتر میریزه و کف سرم چرب میشه اما ساقه نه . من قبلا قرصی مصرف کردم وچاق شدم اما یه دفعه قرص رو قطع کردم که از ۵۶ رسیدم ۵۳‌ امکان داره واسه این باشه ؟ چون موهام دسته دسته میاد پایین از همه جا سرم .. ابروهام هم کم شده ..

سلام وقت بخیر باید از نزدیک توسط پزشک ویزیت شوید تا بررسی شود .

سلام وقت بخیر من ریزش مو شدید دارم25 سالمه و سرم درد میکنه و اصلا نمیتونم دست لای موهام ببرم انگار موهای سرمو دارن میکشن هر وقت میرم حمام تا چندساعت خوبه دوباره شروع به درد میکنه لطفا راهنمایی بفرمایین و اینکه کجا باید برم برای نمونه برداری؟

سلام وقت بخیر لطفا به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید و از پزشک معالجتان بخواهید یک مرکز برای نمونه برداری به شمام معرفی کنند.

سلام من مرد ۲۹ ساله هستم که از سن ۲۴سالگی موهام شروع به ریزش کرده وتا الان ریزش داره وکف سرم معلوم میشه مخصوصآ زمانی که چرب میشه ودوش نگرفتم .موهام چرب ولی کف سرم زبر یا خشک به نظر میاد ..توفامیلم هم طاس نداریم

سلام من مرد ۲۹ ساله هستم که از سن ۲۴سالگی موهام شروع به ریزش کرده وتا الان ریزش داره وکف سرم معلوم میشه مخصوصآ زمانی که چرب میشه ودوش نگرفتم .موهام چرب ولی کف سرم زبر یا خشک به نظر میاد ..توفامیلم هم طاس نداریم

سلام من خانم۳۸ ساله هستم چندساله که ریزش مو دارم الان چند ماهی هست که خیلی شدیدشده و کف سرم پیداست چندین بارم آزمایش دادم مشکلی نبوده ولی من احساس میکنم کمبودی دربدنم دارم.دکترطب سنتی هم رفتم گف حجم خونت پایینه و کیفیت خونت هم کمه .گفتن انگار دربدنت خونریزی داری .دارو دادن ولی الان یک‌ماهه که فرقی نداشته . من خیلی نگرانم فقط می‌خوام یه کسی بتونه تشخیص بده مشکل من چیه ؟

سلام وقت بخیر شما باید از نزدیک توسط پزشک ویزیت شوید .

سلام جواب آزمایشو کجا براتون بفرستم بررسی کنید

سلام وقت بخیر لطفا به واتساپ شماره 09338654005 ارسال کنید.

سلام تو رو خدا کمکم کنید. من یه روز در میان به حمام میرم و هر بار حمام بیشتر از 15 تار مو بعد شستن سرم روی کف حمام می بینم(مطمئنا بیشتره من اینا رو میتونم ردش بگیرم). دکتر مثلا متخصص پوست هفت ماه پیش فیناستراید تجویز کرد منم مصرف کردم هیچ جوابی نداده . پشت سرم ریزش نداره یعنی الگوی مردانه رو دنبال نمیکنه. بلکه عمده ریزش در دو طرف سرم که میشه بالای گوش هست (یه خط رو داره درست میکنه ..نقطه ای نیست) قسمت جلوی سرم هم دایره ی کوچکی ایجاد شده …یه حس خارش دارم خصوصا در دو طرف سرم اما هیچ نوع قرمزی یا جونوری روی پوستم ندارم. سرم در عرض یه روز چرب میشه وحشتناک هم موها و هم کف سر. مکمل های هیرویت / آهن زینک/ هم مصرف کردم که جواب ندادن تا حالا. خسته شدم این پزشک ها هم فقط بلدن کتوکونازول و فیناستراید بنویسن. کمکم کنید. استروئید موضعی هم زدم جواب نداد.

سلام وقت بخیر لطفا پرسشنامه زیر را پر کنید و نتیجه را برای ما در واتساپ بفرستید.
https://www.zibache.com/causes-of-hair-loss/

با سلام. من ۱۹ سالمه، ۱۰ ساله ریزش مو دارم(ریزش زیادی نداشتم ولی همون تعداد کمی که میریخت دیگه درنمیومد) و هرچی دکتر رفتم جواب نگرفتم
دوساله پیش معلوم شد تخمدان پلی کیستیک دارم و دارو  خوردم ولی نه تنها ریزشم خوب نشد بلکه سه برابر شد، قبلا ۷۰ الی ۸۰ تا میریخت ولی الان یه روز درمیون که حموم میرم بالای ۳۵۰ تا میریزه و کف سرم کامل پیداست(فقط یه نقطه خاص نیست تمام سرم خالی شده). جلوی موهام خیلی چربه و ۸ ساعت بعد از حمام چرب میشه ولی بقیه سرم خیلی خشکه و بشدت خارش داره و زخم میشه و جوش میزنه، ریشه موهامم خیلی درد میگیره، هر محصول و دارویی هم که استفاده کردم فقط بدترش کرده و میترسم دوباره برم پیش دکتر. بخاطر این موضوع افسردگی و اضطراب هم گرفتم. ممنون میشم کمکم کنید.

سلام وقت بخیر برای بررسی بهتر لازم است حتما توسط متخصص ویزیت شوید.

سلام میخواستم صریح و روشن بفرمایید که
آیا فصل تابستان و زمستان در کاشت مو تاثیر داره ؟
کدوم ماه بهتره ؟
گرم شدن پوست سر و یا سرد شدن پوست سربه فولیکول مو آسیب میزنه ؟
شما خودتون باشید چه ماهی را برای کاشت انتخاب میکنید .

ممنون از زیباچه

سلام وقت بخیر تا جایی که ما اطلاع داریم ربطی ندارد ولی باز شما با پزشک معالجتان که میخواهند کاشت انجام دهند مشورت کنید.

یک پاسخ بنویسید