اقدامات و مراقبت های قبل و بعد تزریق بوتاکس

2
151
اقدامات و مراقبت های قبل و بعد تزریق بوتاکس

 اقدامات و مراقبت های قبل و بعد تزریق بوتاکس

اقدامات و مراقبت های قبل و بعد تزریق بوتاکس

قبل از درمان چین و چروک

انجام برخی از آزمایشات قبل از درمان چین و چروک به روش تزریق بوتاکس مهم است. ساختار پوست با این آزمایش ها بررسی می شود. تصمیم گیری برای انجام روش با توجه به ساختار پوست انجام می شود.

 

آزمایشات

یک آزمایش خون قبل از درمان چین و چروک صورت می گیرد تا بررسی شود که آیا بیماری مبتنی بر عفونت وجود دارد. در عین حال، معاینه فیزیکی و اندازه گیری برای تعیین وضعیت پوست انجام می شود و برای تعیین نوع روش تصمیم گیری می شود.

 

معاینه فیزیکی

با معاینه فیزیکی، متخصص تعیین خواهد کرد که کدام قسمت پوست چروک شده است. معاینه فیزیکی برای تعیین ساختار پوست و مناطقی که باید درمان شوند بسیار مهم است.

 

اندازه گیری

اندازه گیری پوست برای تعیین چین پوست، اندازه گیری ضخامت بافت چربی زیر جلدی، اندازه گیری ضخامت چین و دریافت اطلاعات در مورد چربی و رطوبت پوست انجام می شود. با این اندازه گیری، ساختار پوست به وضوح مشخص شده و برای روش مورد استفاده تصمیم گیری می شود.

 

کنترل تزریق

برای درمان چین و چروک از سوزن های کوچک استفاده می شود. آزمایش های کنترل برای تعیین حساسیت به این سوزن ها انجام می شود. اطلاعات لازم با دادن مقدار کمی تزریق زیر پوست بدست می آید. اگر آلرژی نداشته باشید، آزمایش های دیگری ادامه می یابد.

 

آزمایش خون

وجود بیماری مبتنی بر عفونت با یک آزمایش خون کنترل می شود. در موارد وجود عفونت، میزان موفقیت این روش کاهش می یابد و عوارض جانبی غیر منتظره ممکن است رخ دهد.  به همین علت، بیماران مبتلا به بیماری عفونی درمان می شوند و سپس درمان چین و چروک شروع می شود.

 

تست بی حسی موضعی

برای درمان چین و چروک بی حسی موضعی اعمال می شود. دانستن وجود حساسیت به بی حسی قبل از درمان مهم است. برای جلوگیری از عوارض غیر منتظره این تست باید قبل از اعمال انجام شود. مقدار کمی بی حسی موضعی به قسمت هایی از صورت داده می شود و نتایج به مدت چند دقیقه طول می کشد.

 

مصرف سیگار و الکل قبل از درمان

قبل از درمان باید از مصرف سیگار و الکل اجتناب کنید. از آنجا که سیگار کشیدن و الکل، جریان خون را تسریع می دهند و این هم می تواند سبب خونریزی و تحریک بیش از حد در طول عملیات شود. همچنین، مواد شیمیایی موجود در آنها، بازسازی پوست را به تاخیر می اندازند. به همین دلیل، سیگار کشیدن و الکل حداقل یک هفته قبل از درمان باید قطع شود.

 

درمیان گذاشتن داروها با متخصص

اگر قبلا از داروهایی برای درمان چین و چروک پوست استفاده کرده باشید، باید آنها را با متخصص خود در میان بگذارید. اگر به طور مرتب از داروهای مختلف برای دیابت، فشار خون و داروهای حاوی کورتیزون مصرف می کنید، قبل از عملیات باید با متخصص خود آنها را در میان بگذارید.

 

بررسی وضعیت درمان و سلامتی

درمان برای پوست نیز باید قبل ازعمل شناخته شود. باید توسط متخصص مشخص شود که کدام روش درمان اعمال شده و چقدر موثر است. به این ترتیب، مناسب ترین روش برای درمان چین و چروک ها می تواند تعیین شود. علاوه بر این، وضعیت سلامت عمومی بیماران باید خوب  باشد و نباید حتی سرماخوردگی داشته باشند.

 

آماده سازی برای درمان

پس از اتمام آزمایشات، برای روش درمان تصمیم گیری می شود. روز درمان تعیین می شود و بیماران در مورد آنچه باید انجام دهند مطلع می شوند. در روز درمان، هم بیمار و هم متخصص باید آماده حضور داشته باشند.

 

آمادگی تیم برای انجام درمان

آمادگی تیم برای انجام عملیات مهم است. تمام تجهیزات مورد نیاز برای درمان باید در دسترس باشد. مقدار دارو و کرم های بی حسی که توسط متخصص استفاده می شود باید تنظیم شود.

 

آماده سازی دستگاه های درمان

دستگاه های مورد استفاده در درمان باید آماده سازی شوند. همراه با آمپول های یک بار مصرف که در درمان استفاده می شود، داروها و سایر ابزارها باید در دسترس و در جهت کار باشد.

 

تغذیه قبل از درمان و رژیم غذایی

برای افزایش تولید کلاژن بر روی صورت قبل از درمان می تواند برنامه غذایی ویژه مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه باید یک هفته قبل آغاز شود. مواد مغذی حاوی اسید آمینه و ویتامین C باید با توصیه متخصص و با وعده های غذایی مشخص شده، مصرف شود.

 

تعیین روش درمان و سازگاری با بیمار

از روش درمان چین و چروک بر اساس ساختار پوست بیمار و شرایط  تضعیف شده و چین و چروک در قسمت مورد نظر استفاده می شود. درباره این روش، اطلاعات دقیق توسط متخصص به بیمار داده می شود. بعد از هماهنگی با بیمار، روز و ساعت برای درمان تعیین می شود.

 

توضیح مراحل درمان

درمان چین و چروک در یک جلسه انجام نمی شود. برای موفقیت درمان و اثربخشی دراز مدت چندین جلسه باید مورد استفاده قرار گیرد. این اطلاعات توسط  متخصص شما به طور کامل ارائه می شود. اطلاعاتی از قبیل مدت زمان انجام روش درمان، تعداد جلسات انجام شده قبل از درمان، مشخص شده و به بیمار اطلاع داده می شود.

 

شروع درمان

بعد از تمام این مراحل، روز درمان تعیین می شود و جلسات در روز و زمان تعیین شده آغاز می شود.

 

پس از درمان چین و چروک

پس از درمان چین و چروک دوره بهبودی وجود ندارد. بنابراین، بیماران می توانند بلافاصله به زندگی عادی خود بازگردند. اثرات جانبی کوتاه مدت و عوارض به ندرت دیده می شود و در یک زمان کوتاه درمان می شود.

 

روز درمان

در روزی که درمان چین و چروک اعمال می شود، برخی از عوارض جانبی دیده می شود، اما این ها کوتاه مدت هستند و خود به خود بهبود می یابند.

 

درد

از آنجا که سوزن های کوچک برای درمان چین و چروک استفاده می شود، درد کوتاه مدت می تواند مشاهده شود. پس از کاربرد، ۲۴ ساعت اول ممکن است درد خفیف ناخوشایند وجود داشته باشد. برای جلوگیری از آن،  مسکن اعمال می شود.

 

توانایی تقلید حرکت

روز اول پس از اعمال حرکات تقلیدی ممکن است کوتاه مدت غیر قابل انجام شود. مهم این است که برای حذف چروک های تقلیدی،  این حرکات برای مدت کوتاهی متوقف می شود. در روز دوم، شما می توانید شروع به انجام این حرکات کنید.

 

مصرف دارو

نیازی به استفاده از دارو بعد از درمان چین و چروک نیست. برای از بین بردن درد کوتاه مدت، می توانید داروهای ضد درد را طبق دستور متخصص مصرف کنید. بسته به نوع کاربرد، استفاده از آنتی بیوتیک نیز توصیه می شود.

 

source: ameliyat.com

مشاوره رایگان پوست، مو، زیبایی و لاغری توسط دکتر حاجیلو

شماره تماس‌ها جهت دریافت مشاوره رایگان
۰۲۱-۸۸۷۱۰۸۹۳   (تا ساعت ۱۶)
۰۹۳۳۸۶۵۴۰۰۵   (تا ساعت ۲۳)

آدرس مطب: تهران، یوسف آباد، پلاک ۲۵۵

2 دیدگاه

  1. سلام من ۳۰ سالمه ولی از ۲۰ سالگی خطوط عمیقی توی پیشانیم هست و خط خنده هم دارم ژل تزریق کنم بهتره یا چربی ؟برای پیشانیم میتونم بوتاکس استفاده کنم؟

    • با سلام
      تزریق چربی برای صورت های تکیده و خیلی لاغر پیشنهاد می شود. برای رفع خطوط پیشانی هم می توانید بوتاکس تزریق کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید