انواع دستگاه لاغری موضعی، بهترین دستگاه های لاغری در ایران

0
32
انواع دستگاه لاغری موضعی

انواع دستگاه لاغری موضعی، بهترین دستگاه های لاغری در ایران

 

انواع دستگاه لاغری موضعی

 

لاغری موضعی چیست؟

لاغری موضعی شامل درمان های غیر تهاجمی و کم تهاجمی است که سلول های چربی را در مناطق خاصی از بدن از بین می برد تا حجم سلول های چربی زیر جلدی را کاهش دهد (رسوبات چربی که زیر پوست، و روی عضله قرار دارند). چندین دستگاه و روش درمان برای لاغری موضعی وجود دارد که هر یک به صورت تدریجی و بدون نیاز به جراحی و یا دوره استراحت سبب کاهش وزن موضعی می شوند. گزینه های موجود برای انتخاب جهت لاغری موضعی را در ادامه مقاله بررسی خواهیم کرد.

 

انواع دستگاه لاغری موضعی

 • کرایولیپولیز
 • دستگاه لاغری موضعی رادیو فراکانسی (RF)
 • لاغری موضعی با لیپوساکشن
 • لاغری موضعی با مزوتراپی
 • دستگاه لاغری موضعی کویتیشن
 • لاغری موضعی با لیپوماتیک
 • لاغری موضعی با اندرمولوژی یا LPG
 • دستگاه موضعی شاک ویو
 • دستگاه لاغری موضعی پرسوتراپی
 • هایفولیپولیز یا لیپوسونیک
 • دستگاه لاغری موضعی پاورشیپ II

 

کرایولیپولیز

انواع دستگاه لاغری موضعی

 

کرایولیپولیز چیست؟

کرایولیپولیز از دمای سرد برای شکستن سلول های چربی استفاده می کند. سلول های چربی بر خلاف سایر سلول ها، به سرما حساس هستند و در حالی که سلول های چربی یخ می زنند، پوست و سایر ساختارها مصون از آسیب می مانند.

کرایولیپولیز یکی از محبوب ترین روش های لاغری موضعی است و بیش از ۴۵۰ هزار درمان کرایولیپولیز در سراسر جهان انجام شده است.

 

دلایل بیماران برای انتخاب کرایولیپولیز

بیمارانی که مایل به کاهش چربی های موضعی هستند که به رژیم و ورزش پاسخ نمی دهند ممکن است علاقه مند به انجام کرایولیپولیز باشند.

 

چه کسی کاندید مناسبی برای کرایولیپولیز نیست؟

بیماران مبتلا به بیماری های مرتبط به سرما مثل کرایوگلوبولینمی، کهیر سرد و هموگلوبینوری حمله ‌ای سرد نباید کرایولپیولیز انجام دهند. بیماران دارای پوست شل و آویزان یا تن پوستی ضعیف نیز ممکن است کاندید مناسبی برای این روش نباشند.

 

کرایولپیولیز چگونه عمل می کند؟

هدف از کرایولیپولیز، کاهش حجم چربی در ناحیه دارای چربی انباشته در بدن است. بعضی از بیماران ممکن است چند ناحیه را مورد درمان قرار دهند و یا یک ناحیه را چند مرتبه مورد درمان قرار دهند.

 

آیا کرایولیپولیز نیاز به بی حسی دارد؟

این روش بدون بی حسی انجام می شود.

 

روش انجام کرایولیپولیز

پس از ارزیابی ابعاد و شکل توده چربی که قرار است درمان شود، یک اپلیکاتور با اندازه و انحنای مناسب انتخاب می شود. ناحیه مورد نظر علامت گذاری می شود. یک پد ژل برای محافظت از پوست استفاده می شود. اپلیکاتور روی ناحیه مورد نظر قرار گرفته و توده چربی به داخل حفره ی اپلیکاتور وکیوم می شود. دمای داخل اپلیکاتور کاهش می یابد و با کاهش دما ناحیه بی حس می شود. بیماران بعضی اوقات از کشش وکیوم روی بافت خود احساس خوشایندی ندارند، اما با بی حس شدن منطقه بعد از چند دقیقه، مشکل حل می شود.

بیماران می توانند در طول درمان تلویزیون تماشا کنند، از موبایل خود استفاده کنند و یا مطالعه کنند. پس از یک ساعت، وکیوم خاموش می شود، اپلیکاتور برداشته می شود و به منطقه ماساژ داده می شود. ماساژ ممکن است باعث بهبود نتایج نهایی شود.

 

ریکاوری بعد از کرایولیپولیز

محدودیت فعالیت وجود ندارد. بیماران گاهی احساس کوفتگی می کنند، شبیه احساس بعد از انجام تمرینات ورزشی سخت. بیماران به ندرت درد را تجربه می کنند. اگر احساس درد وجود داشته باشد، بیمار باید با جراح پلاستیک خود تماس بگیرد و ممکن است که جراح برای چند روز دارو تجویز کند.

 

نتایج کرایولیپولیز چیست؟

سلول های چربی آسیب دیده به تدریج توسط بدن طی ۴ تا ۶ ماه از بین می روند و تا آن زمان توده چربی تقریبا حدود ۲۰ درصد کاهش سایز خواهد داشت.

رادیو فراکانسی (RF)

 

انواع دستگاه لاغری موضعی

 

آر اف یا رادیوفرکانسی روشی است که در آن از فرکانس رادیویی برای گرم کردن چربی بدون تماس فیزیکی دستگاه با بیمار استفاده می شود. اپلیکاتور از یک سانتی متری پوست حرارت می فرستد. سلول های چربی بدون تاثیر بر روی دیگر سلول ها در پوست یا ساختارهای دیگر گرم می شوند.

 

دلایل بیماران برای انتخاب رادیوفرکانسی

بیمارانی که مایل به کاهش چربی موضعی هستند که به رغم انجام رژیم غذایی و ورزش از بین نرفته اند ممکن است به انجام رادیوفرکانسی علاقه مند باشند. خطرات در این روش لاغری موضعی بسیار کم است. یکی دیگر از مزایای رادیوفرکانسی دو اثر همزمان کاهش چربی و سفت کردن پوست با فرستادن انرژی برای کلاژن پوست است.

 

 رادیوفرکانسی چه کاری انجام می دهد؟

هدف رادیوفرکانسی این است که حجم چربی را در یک بافت دارای چربی کاهش دهد. بعضی از بیماران ممکن است چند ناحیه را مورد درمان قرار دهند و یا یک ناحیه را چند مرتبه مورد درمان قرار دهند.

 

آیا رادیوفرکانسی نیاز به بی حسی دارد؟

این روش بدون بی حسی انجام می شود.

 

روش انجام رادیوفرکانسی

درمان حدود سی دقیقه طول می کشد و یک بار در هفته به مدت چهار هفته و یا مناسب با تشخیص پزشک تکرار می شود.

 

ریکاوری بعد از رادیوفرکانسی

هیچ محدودیت فعالیت و دوره استراحتی نیاز نیست.

 

نتایج رادیوفرکانسی چیست؟

بیمارانی که برای چربی ناحیه شکم از آر اف استفاده می کنند به طور متوسط ​​کاهش کمتر از دو اینچ را مشاهده خواهند کرد، اگر چه ممکن است همه ی بیماران شاهد نتایج قابل اندازه گیری نباشند.

لیپوساکشن

 

انواع دستگاه لاغری موضعی

 

لیپوساکشن با استفاده از مکش، چربی بدن را از بین می برد. در طول لیپوساکشن، لوله های کوچک و نازک به نام کانولا از طریق برش های کوچک در پوست وارد می شوند. چربی از طریق این لوله ها، زمانی که دکتر لوله ها را در زیر پوست حرکت می دهد تا بافت های خاص چربی را هدف قرار دهد، با مکش خارج می شود.

در سال های اخیر، تکنیک های بهبود یافته روش لیپوساکشن را به روش درمانی امن تر، آسان تر و با درد کمتر تبدیل کرده اند. این تکنیک های جدید عبارتند از لیپوساكشن با بیحسی موضعی، لیپوساکشن با کمک فراصوت، لیپوساکشن با لیزر، پاورد لیپوساکشن.

لیپوساکشن معمولا به عنوان یک روش سرپایی در یک مطب مناسب، مرکز جراحی یا بیمارستان انجام می شود. به طور کلی، به بستری شدن در بیمارستان نیاز نیست مگر اینکه حجم زیاد چربی برداشته شود. در برخی موارد از بی حسی استفاده می شود. اگر یک منطقه بزرگ یا حجم چربی زیاد در حال درمان باشد، بیهوشی عمومی یا آرام بخش عمیق با بی حسی موضعی ممکن است استفاده شود.

به محض اینکه درمان به پایان رسید و پس از رفع علائم بی حسی و بیهوشی، بیشتر افراد قادر به ایستادن و حرکت هستند. اگر چه ممکن است چند روز تا چند هفته طول بکشد، زمانی که احساس  راحتی کنید، می توانید به فعالیت های عادی روزانه خود بازگردید،. اکثر افراد می توانند در عرض چند روز به کار بازگردند. در صورتی که مناطق بزرگ درمان شوند، ریکاوری ممکن است بیشتر طول بکشد.

 

اثربخشی

لیپوساکشن معمولا در برداشتن ذخایر چربی در مناطق کوچک بسیار موثر است. اما اگر پس از لیپوساکشن اضافه وزن داشته باشید چربی های برداشته شده، به احتمال زیاد بازمی گردند یا ممکن است در محل دیگری ظاهر شوند.

بعضی نتایج معمولا پس از جراحی قابل توجه هستند و بهبود ممکن است برای چند هفته یا حتی چند ماه تا رفع تورم ادامه داشته باشد. اثرات کامل لیپوساکشن ممکن است برای چند ماه تا یک سال قابل مشاهده نباشد.

لیپوساکشن (به استثنای لیپوساکشن لیزر) معمولا پوست را در ناحیه تحت عمل جراحی سفت نمی کند. پس از برداشتن چربی، پوست اطراف آن ممکن است تا حدودی شل شود. ممکن است تا ۶ ماه طول بکشد تا پوست در اطراف محل درمان سفت شود. پوست برخی افراد بسیار انعطاف پذیر است و سریعتر از پوست افراد دیگر سفت می شود.

<p”>source: americanboardcosmeticsurgery.org, plasticsurgery.org, healthlinkbc.ca

بیشتر بخوانید

لاغری موضعی

رژیم لاغری

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید