بوتاکس دیستون

پودر لئوفیلیزه توکسین بوتلینیوم تیپ A که دومین محصول و برند ایرانی است که پس از بوتاکس مصپورت در کشور توسط شرکت ایمن واکسن و در استان البرز تولید میشود.

بعلت تحریم ها و کمبود ورود داروهای با کیفیت و مشکلات بسیاری که از تزریق برخی بوتاکس های چینی و بی کیفیت در چند وقت اخیر ایجاد شده و بی رقیب بودن مصپورت در چند وقت اخیر، قیمت غیر رسمی و عجیب آن پیدایش رقیبی که بازار را از انحصار دلالان و سودجویان خارج کند موجب خوشحالی مصرف کنندگان این ماده دارویی شده است. هرچند با ورود دیستون به بازار هنوز جای برندهای مطرح در این زمینه خالی است ولی امیدواریم دیستون بتواند همانند مصپورت تایید مصرف کنندگان را کسب کند و موجب سامان یافتن بازار آشفته و گاها بی قاعده این محصولات در کشور شود.

بوتاکس دیستون

توضیحات محصول

دیستون محصولی از شرکت ایمن واکسن است. در حال حاضر این شرکت ویالهای 500 و 300 واحدی (مشابه واحدهای دیسپورت) را تولید میکند. شرکت سازنده ادعا میکند طبق استانداردهای جهانی EP و USP تولید میشود و مجوز وزارت بهداشت و GMP که تایید کیفیت خط تولید است را نیز دارد.

بسته بندی

شامل یک ویال توکسین و یک عدد حلال نرمال سالین 5 سی سی برای رقیق کردن و یک بروشور با توضیحات نسبتا جامع میباشد. بسته بندی با طرح و رنگ مناسب و پک به همراه برچسب شبنم ارائه شده و هر بسته قابلیت پیگیری قیمت و اصالت کالا را دارد.

ویال حاوی پودر سفید رنگی است که پس از مخلوط شدن با نرمال سالین تبدیل به مایعی شفاف میشود.

نگهداری

محصول قبل از حل کردن در دمای 2 تا 8 درجه (دمای یخچال) و تا پایان تاریخ انقضای درج شده روی بسته بندی و ویال بلامانع بوده پس از حل کردن مایع و آماده شدن برای تزریق تا 8 ساعت قابل استفاده است. گرچه نگهداری بوتاکس بیش از این مدت در دمای مناسب باعث کم شدن اثر آن میشود اما هیچ کدام از شرکتهای تولید کننده بوتاکس منعی جهت نگهداری بیش از این مدت ذکر نکرده اند. و به تجربه بر روی سایر بوتاکسها تا یک هفته استفاده از محلول حل شده اثر مناسبی خواهد داشت. به شرطی که در دمای مناسب نگهداری گردد.

بوتاکس دیستون

مواد تشکیل دهنده و احتمال حساسیت

پودر ویال شامل سم کلستریدیوم بوتلنیوم A بهمراه هماگلوتینین و نگهدارنده شامل آلبومین انسانی و لاکتوز است. پس کسانی که به شیر حساسیت دارند بهتر است از این بوتاکس استفاده نکنند. قبل از تزریق از بیمار راجع به حساسیت به شیر و لاکتوز سوال کنید تا دچار مشکل نشوید.

توضیحاتدیستون 300دیستون500
نوع ماده موثرهبوتلینیوم توکسین تیپ Aبوتلینیوم توکسین تیپ A
مقدار واحد در ویال300واحد500واحد
محل استفادهچین و چروکهای قسمت فوقانی صورتچین و چروکهای قسمت فوقانی صورت
مجوز وزارت بهداشت

 

GMP

دارد

 

دارد

دارد

 

دارد

شرکت سازندهایمن واکسنایمن واکسن
ماده جهت رقیق سازی1.5cc نرمال سالین2.5cc نرمال سالین
محتویات بستهیک عدد ویال توکسین و یک عدد حلال نرمال سالینیک عدد ویال توکسین و یک عدد حلال نرمال سالین

تست های بالینی

تمامی تستهای بالینی این بوتاکس در مرکز پوست و جذام ایران انجام شده و صحت تست ها و تاثیرگذاری دارو به تایید مرکز تحقیقات وزارت بهداشت رسیده است.

این دارو مجوز استفاده در پوست و زیبایی، درمان مشکلات اسپاسم عضلات و فلجهای مادرزادی را دارد و توسط مراکز پخش دارویی به مصرف کنندگان عرضه میشود.

بوتاکس دیستون
نوشته های مرتبط
1 دیدگاه

با سلام متاسفانه منظورتون رو متوجه نمیشم.

یک پاسخ بنویسید