پوست و مو

جوانسازی پوست تنها در یک جلسه

0
()

جوانسازی پوست و خلاصی از تمام نواقصی که بر روی صورت و گردن شما وجود دارد، تنها در یک جلسه بیست تا شصت دقیقه‌ای امکان‌پذیر است. اگر نسبت به این موضوع تردید دارید، بهتر است شما را با جزئیات بیشتر و البته جالبی در این زمینه آشنا کنیم.

چه نواقص پوستی را می‌توان در فرآیند جوانسازی برطرف کرد؟

افزایش سن، بروز آکنه، ساعات طولانی مدت در معرض نور خورشید بودن، عدم آبرسانی مرتب به پوست و سبک نادرست زندگی، نواقصی را بر روی پوست شما به جای می‌گذارد. این نواقص عبارتند از نشانه‌های پیری، چین و چروک، اسکار، جای جوش و زخم و لکه‌های آفتاب سوختگی.

خوشبختانه به لطف دستاوردهای علمی که در زمینه زیبایی و جوانسازی پوست صورت و بدن انجام گرفته، دستگاه‌هایی با عملکرد قدرتمند و اثرگذاری بالا اختراع شده است. قدرت عملکرد این دستگاه‌ها آنقدر زیاد است که گاهی تنها در یک جلسه تمام نواقص پوستی شما را برطرف می‌کند.

تکنیک های جوانسازی پوست

تکنیک‌های زود بازده جوانسازی پوست

تکنیک های مدرن جوانسازی پوست غالباً از دستگاه‌های مدرن با مکانیسم‌های ساده برای از بین بردن لایه سطحی پوست و سلول‌های مرده استفاده می‌کنند. در این تکنیک‌ها پوست علاوه بر اینکه جوانتر به نظر می‌رسد، سالم‌تر نیز خواهد بود.

رایج‌ترین تکنیک‌هایی که تنها در یک جلسه کلیه نشانه‌های پیری پوست را برطرف می‌کنند عبارتند از:

لیزر اندولیفت

لیزر اندولیفت یک تکنیک زیبایی با حداقل تهاجم است که بدون برش، زخم و درد پوست را بازسازی می‌کند. این دستگاه و فناوری به کار رفته در آن حاصل جدیدترین تکنولوژی‌ها و پیشرفت‌های علمی در جهان می‌باشد. لیزر اندولیفت و کاربرد آن در فرآیندهای زیبایی و جوانسازی پوست، مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا FDA می‌باشد. در این تکنیک فیبرهای نوری در اندازه‌های میکرو که به نازکی یک تار مو است به راحتی در زیر پوست وارد هیپودرم سطحی شده و تغییرات مورد نظر را ایجاد می‌کند. اما آیا می‌دانید این تغییرات چیست؟

نقش لیزر اندولیفت در جوانسازی پوست

مهم‌ترین تغییری که لیزر اندولیفت ایجاد می‌کند، سفت کردن پوست می‌باشد. در واقع فیبرهای نوری به کار رفته در این دستگاه نئوکلاژنز  و همچنین فعالیت‌های متابولیسمی سلول‌های پوستی را افزایش می‌دهد. به این ترتیب در درجه اول شلی پوست برطرف شده و قسمت‌های اضافی به طور کامل جمع می‌شود. لیزر اندولیفت در نهایت لایه سطحی و عمقی پوست را بازسازی کرده و مطابق با نواقص پوستی، اصلاحات را به انجام می‌رساند. این تکنیک در واقع آب و چربی را در سلول‌های پوستی مورد هدف قرار می‌دهد.

از دیگر کاربردهای لیزر اندولیفت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  اصلاح زوایای صورت، گردن و بازوها
  • تحریک ساخت عروق جدید در ناحیه مورد نظر
  • از بین بردن چربی انباشته موضعی
  • سفت سازی و جوانسازی پوست
  • تحریک سنتز کلاژن‌ها
  • از بین بردن چربی‌های اضافی مانند غبغب
  • تحریک پوست به تولید کلاژن
  • کمک به روند سوخت و ساز در سلول‌های پوستی
  • برطرف کردن لکه، جای جوش و زخم،  اسکار و چین و چروک
جوانسازی پوست تنها در یک جلسه
جوانسازی پوست تنها در یک جلسه

پلکسر

پلکسر با استفاده از یک جریان کنترل شده از انرژی که هیچگونه آسیب حرارتی به پوست وارد نکرده، تغییرات قابل توجهی ایجاد می‌کند. این دستگاه در فاصله مناسبی از پوست، اکسیژن و نیتروژن موجود در هوا را یونی کرده و یک قوس الکتریکی کوچک در آن ایجاد می‌کند.

در این تکنیک از تفاوت ولتاژ بین دستگاه و پوست فرد، برای ایجاد قوس‌های الکتریکی کوچک یا ترشح پلاسما استفاده می‌شود. در واقع در این فرایند جامد به گاز تصعید میشود و پوست اضافه برداشته شده بدون اینکه برشی ایجاد شود. 

مطلب پیشنهادی
درمان لک های صورت

این مکانیسم فقط بر روی سلول‌های بسیار خاص اعمال می‌شود. در نتیجه پلکسر و فرآیند به کار رفته در آن، باعث رشد سلول‌های جدید و جوان شدن پوست می‌شود.

پلکسر یک روش غیر تهاجمی ترمیم و جوانسازی پلک فوقانی و تحتانی محسوب می‌شود و کاربرد گسترده ای در زمینه برداشتن خال و ضایعات پوستی و بهبود استرچ مارک دارد .

کاربرد پلکسر در جوانسازی پوست

این دستگاه با استفاده از فشار اتمسفر، به تولید پلاسما مشغول می‌شود. این پلاسما می‌تواند به طور مؤثر در اصلاح پلک‌های بالا و پایین، اسکار و چین و چروک  و ترمیم جای زخم و جوش به کار گرفته شود.

تزریق ژل

ژل یا فیلر همانطور که از اسمش پیداست به منظور حجم دادن به بخش‌های مختلفی از صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این تکنیک که یک روش کم تهاجمی جوانسازی پوست محسوب می‌شود، مواد مشخصی به صورت کنترل شده به لایه میانی پوست تزریق می‌شود. این ژل‌ها غالباً از موادی مانند هیالورونیک اسید، کلاژن، کلسیم هیدروکسی آپاتیت و پلی لاکتیک اسید تهیه می‌شوند.

کاربرد تزریق ژل در جوانسازی پوست

مهم‌ترین کاربرد این تکنیک در برطرف کردن نشانه‌های پیری پوست است. چرا که با بالا رفتن سن، از حجم عضلات و بافت چربی کم شده و پوست دچار شلی و افتادگی می‌شود. علاوه بر حجم دادن به لب، گونه و دیگر بخش‌های صورت و بدن، از ژل یا فیلر می‌توان به منظور اصلاح نواقص پوستی استفاده کرد. پر کردن چین و چروک، جای زخم و جوش، فرورفتگی جای آکنه و مواردی از این دست به راحتی توسط فیلر انجام می‌گیرند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس پرطرفدارترین تکنیک جوانسازی پوست است، که دارای تاییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکا FDA می‌باشد. این تکنیک سازوکار جالبی دارد. از آنجاییکه حرکات عضلات صورت و گردن باعث ایجاد چین و چروک در آن می‌شوند، بوتاکس با استفاده از خواص خود این حرکات را متوقف می‌کند. در واقع تزریق بوتاکس به معنای استفاده از متریالی حاوی سم بوتولینوم A می‌باشد که عضله مورد نظر را به طور موقت فلج می‌کند. این فلج شدگی به معنای رهایی پوست و باز شدن چین و چروک‌ها می‌باشد.

کاربرد تزریق بوتاکس در جوانسازی پوست

کاربرد بوتاکس به برطرف کردن چین و چروک محدود نمی‌شود. این تکنیک نقش مهمی در برطرف کردن افتادگی و شلی پوست داشته و همچنین نوعی لیفتینگ محسوب می‌شود. 

استفاده همزمان از تکنیک‌های زیبایی در یک جلسه

خیلی از تکنیک‌هایی که در بالا معرفی کردیم، قابلیت به کارگیری همزمان را دارند. به این ترتیب شما می‌توانید با استفاده همزمان از تزریق بوتاکس و ژل بهترین نتیجه ممکن را به دست آورید. البته رسیدن به این هدف تنها در صورتی که مورد تأیید یک متخصص پوست و تکنیک‌های زیبایی باشد، برای شما امن و نتیجه بخش خواهد بود. بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی، یک کلینیک زیبایی معتبر را شناسایی کرده و با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

پیشنهاد ما به شما کلینیک پزشکی ترمه است. در این کلینیک علاوه بر به کارگیری جدیدترین دستگاه‌ها و ابزارهای جوانسازی صورت و بدن، پزشکان متخصص و متعهدی خدمات رسانی می‌کنند. کافی است بر روی آدرس اینترنتی www.termehmedgroup.com  کلیک کنید، تا پیشنهاد ما را با اطمینان خاطر بپذیرید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود ؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها بزنید

میانگین رای کاربران / 5. تعداد رای ها

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا