پوست و مو

روند کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

4
(1)

روند کاشت مو به روش SUT به گونه ای است که تکنیک های قبلی پیوند مو را بهبود بخشیده و کمترین عوارض را به دنبال دارد.

تکنیک SUT چیست ؟

در این روش با استفاده از دستگاه های پیشرفته ، فرآیند پیوند مو تحت نظر متخصصین باتجربه و حرفه ای انجام می شود. خط رویش مو در این حالت بسیار طبیعی است و این مسئله سبب می شود که نتوان غیرطبیعی بودن یا طبیعی بودن موهای کاشته شده را تشخیص داد. برای کسانی که تمایل دارند موهای کاشته شده آنها پس از رشد مصنوعی جلوه نکند ، این یک روش مناسب است.

تکنیک SUT همانند روش های سنتی همانند کاشت مو به روش FUT ، به جلسات متعدد برای پیوند مو نیازی ندارد. بررسی چهره ی افرادی که پیوند مو به روش SUT را انجام داده اند ، نشان می دهد که تحولی بزرگ در امر کاشت مو ایجاد شده است.

روند کاشت مو به روش SUT چقدرزمان می برد ؟

به طور کلی می توان کاشت مو را شامل سه مرحله ی برداشت ، آماده سازی و کاشت دانست. در روش SUT ابتدا به کوتاه کردن موها اقدام می شود. محل اهدا استریل شده و داروی بی حسی تزریق می گردد. با استفاده از دستگاه های اتوماتیک به برداشت فولیکول های مو اقدام می شود.

در این مرحله به دسته بندی فولیکول های برداشته شده پرداخته و آنها را برای پیوند ، آماده می کنند. سپس به استریل نمودن محل کاشت می پردازند و این محل را بی حس می کنند. شکاف های بسیار ریزی در محل کاشت ، ایجاد می شود. حال فولیکول ها در این نواحی کاشته می شوند. تمامی این اقدامات با نهایت دقت و ظرافت صورت می گیرد تا حاصل کار ، رضایت بخش باشد.

در روند کاشت مو به روش SUT ، به خط رویش در هر ناحیه بسیار توجه می شود تا خط رویش حاصل شده کاملاً طبیعی جلوه کند. برای برداشت و انتقال فولیکول های مو باید دقت زیادی شود که هیچگونه صدمه ای به فولیکول های مو وارد نشود.

تراکم پیوند مو با تکنیک SUT چگونه است ؟

تکنیک SUT را می توان از مقرون به صرفه ترین تکنیک های پیوند مو دانست. زیرا در این روش می توان تا 14000 فولیکول مو را در یک جلسه پیوند زد. یعنی تراکم حاصل از روش SUT ، سه برابر سایر متدهای پیوند مو است. برای کسانی که علاقمند به داشتن موهایی با تراکم بالا هستند ، این روش بسیار ایده آل است.

چون احتمال ریزش مو پس از کاشت مو به این روش بسیار کم است ، اغلب فولیکول های کاشته شده پس از پیوند حفظ شده و یک تراکم بالا ایجاد می شود که رضایت فرد را به دنبال خواهد داشت.

مزایای کاشت مو به روش SUT چیست ؟

روند کاشت مو به روش SUT بسیار کوتاه است و در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

کمترین آثاری از زخم و اسکار برجای خواهد ماند و آثار به جا مانده ، به سرعت محو می شوند.

امکان رویش موها به صورت صد درصدی است.

دوران نقاهت این روش کوتاه بوده و فرد می توان سریعاً به زندگی عادی خود بازگردد.

تکنیک SUT به صورت مکانیزه صورت گرفته و شاهد هیچگونه خونریزی در فرد نخواهیم بود.

مطلب پیشنهادی
مراحل اصلی روتین مراقبت از پوست و مو

فولیکول های مو به خوبی تحریک شده و رشد خوبی را داشته و تارهای مو تقویت پیدا کرده و جوان خواهند شد.

معایب روند کاشت مو به روش SUT چیست ؟

شاید این روش در مقایسه با روش های دیگر مانند کاشت مو به روش میکروگرافت ، هزینه بیشتری داشته باشد.

در شرایط عادی نمی توان معایب خاصی را برای این روش نام برد. مگر اینکه کاشت مو به این روش در کلینیک های معتبر و حرفه ای صورت نگیرد. در چنین حالتی امکان نابودی گرافت ها و کاهش کیفیت گرافت ها به دلیل رعایت نشدن اصول بهداشتی و استانداردهای لازمه ، وجود دارد. این مسئله بیانگر اهمیت انتخاب یک کلینیک خوب و حرفه ای برای کاشت مو است که نباید از این مسئله ی مهم غافل شد.

مراقبت های قبل و بعد از تکنیک SUT چیست ؟

با هدف دستیابی به بهترین نتیجه ، باید مواردی را قبل و بعد از کاشت مو رعایت نمود. مصرف ویتامین سی ، پرهیز از استعمال دخانیات ، عدم قرارگیری در معرض آفتاب ، حمام کردن شب قبل از عمل ، نوشیدن مایعات کامل در روز پیش از عمل ، خودداری از مصرف قرص های ایبوپروفن و ناپروکسن و … از اقدامات لازم پیش از روند کاشت مو به روش SUT می باشند.

خودداری از ورزش های سنگین ، داشتن برنامه غذایی سالم ، پرهیز از رنگ کردن مو ، خودداری از سشوار کشیدن ، عدم استعمال دخانیات و … از اقدامات لازم پس از کاشت مو با تکنیک SUT می باشند.

هزینه کاشت مو با تکنیک SUT چقدر است ؟

یکی از دغدغه های داوطلبان کاشت مو ، بحث هزینه است. هزینه کاشت مو به این روش متأثر از عوامل گوناگونی است. هزینه روش SUT از هزینه تکنیک هایی مانند کاشت مو به روش FUE بیشتر است.

تعداد فولیکول های موردنیاز برای هر فرد متفاوت است. لذا قیمت پیوند مو با این تکنیک ، برای هر فرد متفاوت است. اینکه روند کاشت مو به روش SUT در چه کلینیکی صورت بگیرد ، بر نرخ کاشت مو اثرگذار است. محاسبه ی قیمت پس از بررسی و معاینه فرد داوطلب از سوی متخصص ، انجام می شود.

کلینیک سی آی پی

کلینیک های متعددی در زمینه کاشت مو فعالیت دارند که یکی از معتبرترین و حرفه ای ترین آنها ، کلینیک سی آی پی ( CIP ) می باشد. مسائل متعددی دخیل هستند تا یک عمل کاشت مو به خوبی نتیجه بخش باشد. دستگاه های مورداستفاده ، متخصص یا جراح ، دقت به کار گرفته شده ، مشاوره های صورت گرفته و … از جمله ی این مسائل هستند.

کلینیک سی آی پی برخوردار از یک محیط مناسب و بهداشتی است که مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های حال حاضر برای پیوند مو است. متخصصان و پزشکان حاذق و با دانشی در این مجموعه فعالیت می کنند. تمامی کادر درمانی این مجموعه ، از سوابق درخشان و بالایی در زمینه پیوند مو برخوردار هستند و روند کاشت مو به روش SUT را به بهترین شکل انجام می دهند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود ؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها بزنید

میانگین رای کاربران 4 / 5. تعداد رای ها 1

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا