سوالات متداول درباره کاشت مو

0
395
سوالات متداول درباره کاشت مو

کاشت مو چیست؟

پیوند مو و ترمیم مو همچنین به عنوان کاشت مو شناخته می شود. این یک روش درمانی است که با انتقال فولیکول های موی برداشت شده از ناحیه اهدا کننده مقاوم بین دو گوش بیمار به ناحیه طاسی انجام می شود. علاوه بر ریزش موی ژنتیکی، استرس و تصادف، دلایل محیطی نیز می تواند سبب مشکل ریزش مو شود ، بسته به شرایط بیمار با دارو،  ویتامین ها،  مواد معدنی و یا کاشت مو قابل درمان است. عملیات کاشت مو، که بیشتر در مورد بیماران مبتلا به ریزش مو با الگوی مردانه انجام می شود، تقریباً ۸-۶ ساعت طول می کشد. در این مقاله که با کمک منابع علمی تهیه شده است ، تمام موضوعات مربوط به کاشت مو به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

سوالات متداول درباره کاشت مو

 کاشت مو چگونه انجام می شود؟

عملیات کاشت مو با قرار دادن فولیکول های مو که از ناحیه اهدا کننده فرد گرفته می شود به مناطقی  از پوست سر که مو ریخته است، انجام می شود. اگرچه ناحیه بین دو گوش از پشت سرمقاوم در برابر ریزش غالباً به عنوان محل اهدا کننده استفاده می شود اما مناطق دیگر بدن مانند سینه، پشت و ریش نیز می توانند به عنوان محل اهدا کننده استفاده شوند. موهای برداشت شده از پشت سراز هم جدا شده و برای عمل آماده می شوند. گرافتها بافتهایی هستند که شامل یک یا چند فولیکول مو هستند. عملا کاشت مو اساساً دارای مراحل برداشت ریشه مو، باز کردن کانال  و پیوند فولیکول های مو است. روند کاشت مو:

روند کاشت مو:

 1. بیهوشی یا بیحسی موضعی
 2. برداشتن پیوند
 3. استخراج و ذخیره فولیکول های مو
 4. باز کردن کانال درناحیه طاسی برای کاشت ریشه جدید
 5. قرار دادن ریشه

بیهوشی چگونه انجام می شود؟

 • بیماری که کاشت مو انجام می دهد ، پس از پوشیدن پیش بند استریل ، به اتاقی منتقل می شود که عمل کاشت مو انجام شود.
 • بی حسی موضعی که بر روی پوست سر اعمال می شود برای از بین بردن درد در طول عمل استفاده می شود. با استفاده از بی حسی موضعی که عصب را به صورت موضعی بی حس می کند ، باعث می شود که فرد در حین عمل هیچگونه  دردی را احساس نکند.
 • مرحله بی حسی در درجه اول به ناحیه اهدا کننده، جایی که گرافت برداشت می شود اعمال می شود.
 • پس از حدود ۲۰ دقیقه، قسمت اهدا کننده برای جمع آوری پیوند آماده می شود.
 • از آنجا که بی حسی موضعی است ، بیمار در طول عمل آگاه است. به گونه ای که در طی فرآیند می تواند تلویزیون تماشا کند ، کتاب و روزنامهبخواند یا صحبت کند.
 • در صورت لزوم ، بیحسی موضعی می تواند دوباره به همان ناحیه اعمال شود.
 • اگر فرد به سوزن فوبیا داشته باشد ، قبل از بی حسی موضعی ، گاز آرام بخش به بیمار داده می شود.آرام بخش نوعی بیهوشی است که باعث خواب آلودگی می شود. آرام بخش ، که به عنوان گاز خواب نیز شناخته می شود ازراه تنفسی به فرد داده می شود. بنابراین فردی که دچار بیهوشی کوتاه مدت است، اثر درد سوزن را در هنگام بی حسی موضعی احساس نمی کند.

برداشت پیوند چگونه انجام می شود؟

 • مرحله اصلی کاشت مو است. فرآیند با برش های میکرو دراطراف فولیکول های مو با ابزار pisamen انجام می شود و فولیکول های شل شده مو با ابزار جمع می شوند.
 • ریشه های لازم برای کاشت از ناحیه بالای گردن (منطقه ای که عموماً در برابر ریسک ژنتیکی درعملیات مقاوم است) ، که به عنوان محل اهدا کننده تعیین می شود استخراج می شود.
 • ریشه های مو در گروه های دو و سه یا چهارتایی جمع می شوند. زیرا تعداد فولیکول های مو در هر پیوند مشخص نیست. برخی از پیوندها ممکن است دارای ۴ فولیکول مو باشند ، در حالی که برخی از پیوندها ممکن است فقط یک فولیکول مو داشته باشند. این وضعیت در افراد مختلف نیز متفاوت است.
 • این کار با برداشت پیوند از سایت اهدا کننده به میزان مشخص انجام می شود.
 • فرآیند برداشت محصول توسط ربات دستی یا اتوماتیک طبق تکنیک تعیین شده انجام می شود.
 • نوک پانچ برای برداشتن ریشه ها با توجه به ضخامت تار مو مشخص می شود.
 • برای موهای نازک از نوک های میلی متر کوچک تر استفاده می شود ، برای موهای ضخیم از نوک های بزرگ تر استفاده می شود.
 • بعد ازبرداشتن پیوند ، که تقریباً ۲ تا ۴ ساعت طول می کشد، ابتدا این پیوندها تمیزمی شوند.
 • فولیکول های مو از آنها استخراج می شوند ، مطابق با تعداد آنها از هم جدا شده و در یک ظرف شیشه ای به نام پتری دیش قرار می گیرند و آماده کاشت می شوند.
 • تا زمانی که کاشت انجام شود ، ریشه های جدا شده در محیط سرد نگهداری می شوند تا سالم و زنده بمانند.
 • پس از اتمام برداشتن پیوند ، ناحیه گردن پانسمان می شود.

سوالات متداول درباره کاشت مو

استخراج و ذخیره ریشه های مو:

جداسازی ریشه های مو: از آنجا که ریشه های مو به صورت گرافت برداشته می شود ، قطعات بافت و پوست نیز در فولیکول های مو  وجود دارد.  ریشه های برداشت شده باید از این قسمت های بافتی و پوستی جدا شوند تا برای کاشت آماده شوند. فولیکول های موی جدا شده با توجه به تعداد آنها در محلول مخصوص قرار داده می شوند و برای کاشت آماده می شوند.

ذخیره سازی ریشه های مو: هرچه ریشه های مو در خارج از بدن منتظر بماند ، زودتر سرزندگی خود را از دست می دهند. بنابراین ، فولیکول های مو که در پتری شیشه ای قرار گرفته اند ، در جاهای خنک قرار می گیرند. این جاها دمای متوسط ۸-۲ درجه دارند. علاوه بر این ، در حالی که فولیکول های مو در سرم نگه داشته می شوند ، از روش های پشتیبانی اضافی دیگری مانند PRP یا مزوتراپی مو نیز میتوان استفاده نمود. با توجه به اینکه روند کاشت مو ۵-۴ ساعت طول می کشد ، نگه داشتن فولیکول های مو در شرایط مناسب مهم است.

 

Source: www.hairsix.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید