سلامت

طرز استفاده از دستگاه قند خون آوان

0
()

دستگاه های تست قند خون خانگی یکی از رایج ترین تجهیزات پزشکی به شمار می روند . این وسیله با دریافت نمونه خون مویرگی تازه ، ان را مورد پردازش قرار داده و مقدار قند را اعلام می کند . هرچقدر که بتوان ازمون را در شرایط استاندارد و طبق اصول انجام داد ، نتایج به دست آمده از دقت بالاتری برخوردار بوده و به داده های آزمایشگاهی شباهت بیشتری خواهند داشت .

یکی از دستگاه های پر طرفدار تست قند خون ، گلوکومتر اوان است . این دستگاه از برند ایرانی آوان بوده و با داشتن دقت بیش از 97 درصد ، می تواند نتایجی معتبر ارائه نماید .

گرچه دقت این محصول از میزان بالایی برخوردار است ، اما مطابق با هر گلوکومتر دیگر ، برای صحت عملکرد نیاز به رعایت اصولی خاصی دارد . در غیر این صورت ، نمی تواند به خوبی عمل کرده و نتایجی را اعلام می کند که از اعتبار خارج هستند .

معرفی دستگاه گلوکومتر آوان :

با خرید دستگاه تست قند خون آوان ، یک جعبه اکبند و پلمپ به مشتری ارائه می شود . با باز کردن بسته بندی ، یک عدد دستگاه گلوکومتر آوان ، 10 عدد نوار تست قند خون آوان ، سوزن و قلم لنست مشاهده می شود . همچنین یک عدد کیف حمل و دفترچه راهنما نیز در بسته موجود می باشد که می توان جهت اجرای هرچه صحیح تر تست ، ان را مطالعه نمود .

منبع انرژی این محصول توسط باتری است . در بسته بندی ها باتری مورد نیاز نیز تعبیه شده است.

آشنایی با دستگاه تست قند خون آوان :

با قرار دادن باتری درون محفظه ، می توان شروع به استفاده از آن نمود . باتری را در جای خود قرار داده و درب محفظه را ببنیید . دستگاه دارای دکمه روشن و خاموش ، و دکمه هایی به شکل فلش به سمت جلو یا عقب می باشد . با کمک این دکمه ها می توان در صورت لزوم تنظیمات را انجام داده و یا اطلاعات و داده ها را مشاهده نمود .

مانیتور اطلاعاتی از جمله میزان قند خون ، عمر باتری ، زمان و تاریخ را نشان خواهد داد . در صورتی که وارد بخش تنظیمات گردید ، می توانید این تاریخ را تغییر داده و همچنین با ورود به بخش تاریخچه ، داده ها روی صفحه نمایش داده می شوند .

با توجه به قابلیت میانگین گیری سیستم ، می توان به بخش حالت پیشرفته وارد شد و میانگین گیری نتایج را نیز مشاهده نمود . همچنین می توان میزان کتون خون را نیز مشاهده نمود .

شروع استفاده از دستگاه آوان:

برای شروع ، ابتدا بهتر است از اماده سازی قلم لنست اقدام نمود . در این شرایط ، ابتدا سوزن را روی قلم قرار دهید . پایانه سوزن های مورد نیاز برای قلم آوان از نوع چهار پر هستند . با قرار گیری صحیح سوزن روی بخش مربوطه در قلم و فشار دادن آن ، صدایی مانند صدای کلیک شنیده شده و به این مفهوم است که سوزن به خوبی جا افتاده است . با این حال ، درپوش پلاستیکی از روی سوزن برداشته نشود ؛ تا زمانی که نیاز به شروع تست باشد .

قلم دارای درجه بندی های متفاوتی ست . هر درجه میزان ورود و عمق نفوذ سوزن را مشخص می کند . هر چقدر که عمق ان بیشتر باشد ، خون بیشتری نیز خارج خواهد شد . افرادی که دارای پوست های حساس هستند بهتر است عمق نفوذ را درجات کمتر ، و افرادی با پوست های ضخیم تر درجه نفوذ بیشتر را انتخاب کنند .

مطلب پیشنهادی
آرگان

یک عدد نوار از درون بسته بندی بردارید . این نوار باید از سمتی گرفته شود که مخصوص به این کار است . یک سمت نوار مخصوص به قرار گیری در دست بوده و بخش دیگر ، حاوی الکترود های معرف قند خون بوده و باید از هرگونه تماس و برخورد دور باشند . نوار را از سمت صحیح درون دستگاه قرار دهید . با قرار گیری درون دستگاه ، سیستم به صورت خودکار روشن شده و اعلام امادگی جهت دریافت نمونه خون می کند .

برای اجرای فرایند خونگیری ، محل تست باید عاری از هرگونه مواد الاینده ، مواد غذایی ، لوسیون ، عرق کردن و … باشد . برای این منظور می توان محل را به کمک اب و صابون شست و شو داده و یا با کمک پد الکلی به خوبی پاکسازی کرد .

خونگیری می تواند از تمامی نقاط بدن صورت بگیرد . با این وجود همواره یکی از رایج ترین و اصلی ترین نقاط ، نوک انگشتان دست است . پس نیاز است تا این محل را به خوبی تمیز کرد .

حالا درپوش پلاستیکی را از روی سوزن برداشته و ان را به طور مستقیم روی قلم قرار دهید . دکمه شروع روی قلم را فشار دهید و با صدای تق ارامی ، سوزن وارد پوست شده و فورا خارج می گردد . با خروج سوزن از پوست ، یک قطره خون روی محل تست دیده می شود . این خون باید روی نوار قرار بگیرد .

برای اینکه مقدار خون کافی از دست خارج شود ، رعایت چند نکته می تواند مفید واقع شود . اول اینکه پیش از ورود سوزن ، چند لحظه به ارامی انگشت را ماساژ دهید تا گردش خون در ناحیه افزایش پیدا کند . علاوه بر این ، در صورتی که پس از ورود سوزن و خروج ان ، خون کافی خارج نشده بود ، می توان چند لحظه به ارامی انگشت را از سمت پایین به بالا ماساژ داد تا گردش خون به سمت محل هدایت شده و خون کافی از روزنه ی آن خارج گردد .

حالا باید خون را روی نوار افزوده کرد . برای این کار ، نیازی نیست تا انگشت روی نوار فشار داده شود . به علت دارا بودن جنس جاذب نوار ها ، تنها با نزدیک کردن قطره خون به بخش معرف ، ان را به سمت خود کشیده و جذب می کند .

پس از کشیده شدن خون به اندازه کافی ، شمارش معکوسی روی مانیتور مشخص می شود . طبق این شمارش معکوس ، تنها ظرف مدت 5 ثانیه نتایج اعلام می شوند .

با مشاهده نتیجه ، می توان دکمه خروج و خاموشی را فشار داده تا طبق آن ، نوار از دستگاه به بیرون پرتاب شود .

مشاوره رایگان قبل از خرید دستگاه تست قند خون آوان
مشاوره رایگان قبل از خرید دستگاه تست قند خون آوان

مشاوره رایگان قبل از خرید دستگاه تست قند خون آوان

اگر قصد خرید دستگاه تست قند خون آوان را دارید می توانید به سایت تجهیزات پزشکی بی گزند به آدرس www.bigazand.com مراجعه نمایید و به صورت کاملا رایگان سوالات خود را از مشاوران لوازم پزشکی بی گزند بپرسید 

این مطلب چقدر برای شما مفید بود ؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها بزنید

میانگین رای کاربران / 5. تعداد رای ها

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا