مزوتراپی مو چیست، مزایا، عوارض و هزینه

20
59290

مزوتراپی مو چیست، مزایا، عوارض و هزینه

یکی از موثرترین راه برای جلوگیری از ریزش مو و احیای موی سر در مدت زمان کوتاه، مزوتراپی مو است.

 

مزوتراپی مو چیست، مزایا، عوارض و هزینه

 

مزوتراپی مو چیست؟

به طور خلاصه مزوتراپی را می توان به عنوان یک روش مکمل و جایگزین تعریف کرد، که به صورت تزریق به لایه مزودرم پوست انجام می شود. مزوتراپی، علاوه بر درمان ریزش مو، برای جوان سازی صورت و درمان سلولیت نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای هر یک از این درمان ها، آماده سازی مزوتراپی شامل ترکیبی از مواد شیمیایی مختلف است. برای نیاز سلول های مویی، تزریق مواد معدنی، ویتامین ها، برخی از آنتی اکسیدان ها و پروتئین ها، با کمک سوزن های مزوتراپی نازک و استریل به فولیکول مو که در لایه میانی پوست قرار دارند، انجام می شود که این روش مزوتراپی مو نامیده می شود. با استفاده از این روش، مواد مغذی به طور مستقیم به فولیکول های مو منتقل می شود. این روش به راحتی، با اطمینان از تغذیه مناسب سلول های مو برای جلوگیری از ریزش مو استفاده می شود. تزریق را می توان به صورت دستی یا با کمک دستگاه های مخصوص انجام داد. استفاده از این دستگاه های مخصوص برای توزیع مساوی دارو به هر نقطه از سر، نتایج بهتری می دهد. سوزن های۴-۲میلی متر در تزریق استفاده می شود. با استفاده از این روش، تمام مواد مغذی مورد نیاز سلول های مو به راحتی به پوست سر اعمال می شود. این روش به جراحی نیازی ندارد و بدون درد است.

 

مزوتراپی مو چیست، مزایا، عوارض و هزینه

مزوتراپی مو چگونه انجام می شود؟

از آنجا که ریزش مو یک مشکل رایج در بین بسیاری از افراد ( زنان و مردان ) است، همواره روش های مختلفی برای درمان ریزش مو در حال توسعه است. پیوند مو، تکنیک لیزر و بسیاری از روش های مختلف برای درمان ریزش مو استفاده می شود. یکی از روش های جلوگیری از ریزش مو و اطمینان از سلامت مو، روش مزوتراپی مو است. مزوتراپی مو تا حد زیادی شکایات مربوط به ریزش موها را کاهش می دهد. قبل از مزوتراپی مو، با انجام ماساژ ویژه پوست سر با استفاده از ترموتراپی (بخار)، پوست سر نرم شده و برای تزریق آماده می شود. در روش مزوتراپی مو، ترکیب شیمیایی که برای درمان مورد استفاده قرار می گیرد، بر اساس ساختار مو، شکل و شدت ریزش موی مراجعه کننده، به طور خاص آماده می شود. این مخلوط شامل مواد افزایش دهنده گردش خون، ویتامین ها و عناصر مختلف است. مخلوط آماده شده توسط انژکتور کوچک با سوزن مزوتراپی استریل به لایه میانی پوست تزریق می شود. در تزریق مو به وسیله دست تنظیم دوز دارو و توزیع آن به طور مساوی به پوست سر زمان بر و دشوار است. مزوتراپی کنترل شده توسط دستگاه مخصوص می تواند به راحتی و به طور مساوی به کل پوست سر اعمال شود. دوز دارو تزریق شده را می توان در صفحه کامپیوتر کنترل کرد. پس از مزوتراپی، مو برای مدت مشخصی شسته نمی شود و نباید ازهیچ مواد شیمیایی روی مو استفاده شود.

 

مزوتراپی مو چیست، مزایا، عوارض و هزینه

 

تعداد جلسات مزوتراپی مو

مزوتراپی مو معمولا در ۱۰ جلسه انجام می شود. هر جلسه ۳۰-۱۵ دقیقه طول می کشد. با این حال، تعداد جلسات لازم، با تجزیه و تحلیل ساختار موی افراد تعیین می شود. در آنالیز مو، با در نظر گرفتن سن بیمار، میزان ریزش مو، ساختار رشته مو تعداد و فواصل جلسات مزوتراپی تعیین می شود. مزوتراپی در مردان ۱۵-۱۰ دقیقه طول می کشد که نسبت به مدت زمان مزوتراپی در زنان که ۳۰ دقیقه طول می کشد، کمتر است. پس از چهار جلسه اول که در یک هفته انجام می شود، جلسات دیگر هر ۱۵ روز انجام می شود. هنگامی که تمام جلسات تکمیل شد، برای حمایت از درمان، جلسات تقویت مو می تواند یک بار در ماه انجام شود.

 

اثر مزوتراپی مو بر روی مو

 • از آنجا که فولیکول های مو در لایه میانی پوست به وسیله مزوتراپی مو تحریک می شوند، شکایات ناشی از ریزش مو می تواند به طور کامل کاهش یابد یا متوقف شود
 • تغذیه سلول های موی: از آنجا که در مزوتراپی مو، مواد مغذی مورد نیاز سلول های مو به طور مستقیم به ریشه های آنها تزریق می شود، ریزش مو به طور قابل توجهی متوقف می شود
 • موها را سالم تر و قوی تر می کند
 • کم شدن مو تنها به شکل ریزش مو نیست: از دست دادن مو می تواند به شکل نازک شدن، شکنندگی مو و از دست دادن حجم نیز باشد. مزوتراپی مو باعث ضخیم و پرپشت شدن مو می شود.
 • از آنجا که در مزوتراپی مو، مواد مغذی مورد نیاز سلول های مو به طور مستقیم به فولیکول های مو تزریق می شود، ممکن است سلول ها و به این ترتیب موها بازسازی شوند.

 

مزوتراپی مو چیست، مزایا، عوارض و هزینه

 

ماندگاری نتایج مزوتراپی مو

مزوتراپی مو، نتایج طولانی مدتی نسبت به دیگر روش های درمانی غیرتهاجمی دارد. اثر مزوتراپی مو بسته به علل ریزش مو، شکل و شدت ریزش مو، می تواند متفاوت باشد. این اثر معمولا بین سه تا چهار سال متفاوت است و می تواند بعد از گذشت این مدت تکرار شود.

 

چه افرادی می توانند مزوتراپی مو را انجام دهند؟

مزوتراپی مو می تواند برای مردان و زنان در تمام سنین که دچار مشکل ریزش مو هستند مورد استفاده قرار گیرد. مزوتراپی مو را می توان به راحتی برای گروه های سنی کم به دلیل بدون درد بودن آن، انجام داد.

 

مواد شیمیایی مورد استفاده در مزوتراپی مو

ترکیبات مزوتراپی مو عبارتند از:

 • برخی از ویتامین ها و مواد معدنی و محرک ها: دکسپانتنول (ویتامین B5)، بیوتین، ویتامین C، ویتامین A، مولتی ویتامین ها، ویتامین B5، ویتامین H (ویتامین B7)، کبالت، مس، گوگرد، منیزیم، گینکوبوبیلوبا، منوکسیدیل
 • گشاد کننده های عروقی: هپارین پریدیل و سیلیسیوم آلی Buflomedil، لیدوکائین
 • در مزوتراپی مو علاوه بر داروهای موضعی، با توجه به نیازهای فرد می توان از سایر مواد شیمیایی اضافی نیز استفاده کرد.

 

مزوتراپی مو چیست، مزایا، عوارض و هزینه

 

آیا مزوتراپی مو یک روش دردناک است؟

مزوتراپی مو به عنوان تزریق بدون درد شناخته می شود. در تزریق آن از سوزن های بسیار نازک استفاده می شود که بیمار دردی را احساس نمی کند.

 

مزایای مزوتراپی مو

 • مزوتراپی می تواند به صورت محلی به پوست سر تزریق می شود، بنابراین، تزریق به نقطه یا نقاطی که ریزش مو رخ می دهد محدود می شود
 • مواد مغذی مورد نیاز سلول های مو به طور مستقیم به لایه پوستی که در آن فولیکول های مو قرار می گیرند تزریق می شوند
 • درمان در مدت زمان کوتاه، تاثیر خود را نشان می دهد
 • مو را متراکم تر، ضخیم تر و براق تر می کند
 • به جز مواد شیمیایی، تزریق هیچ عارضه جانبی ندارد
 • کم هزینه است
 • درصد موفقیت آن بالاست
 • مدت زمان جلسات کوتاه است
 • تزریق نسبتا آسان، بدون ناراحتی و درد است

 

 ترکیب روش های درمانی دیگر با مزوتراپی مو

در طول برنامه مزوتراپی مو، با توجه به شرایط افراد می توان روش های اضافی دیگر را با مزوتراپی مو ترکیب کرد. برخی از این روش ها عبارتند از: لیزر و رادیوفرکانسی مو. پس از مزوتراپی مو، روش دارو درمانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

آیا مزوتراپی مو درمانی است که قطعا به موفقیت منجر می شود؟

داروهایی که در مزوتراپی مو استفاده می شود می تواند به اندازه هر داروی دیگر عوارض جانبی داشته باشد به جز این عوارض، مزوتراپی مو عوارض جانبی دیگری ندارد. مواد شیمیایی تزریق شده بیشتر به مواد مغذی محدود می شود. بنابراین، مزوتراپی مو درمانی با موفقیت بالا محسوب می شود. از آنجا که مزوتراپی ریزش مو را متوقف می کند، باعث پرپشتی مو نیز می شود.

مشاوره رایگان با کارشناسان زیباچه

شماره تماس‌ها جهت دریافت مشاوره رایگان

۸۸۷۱۰۸۹۳(۰۲۱)   (تا ساعت ۱۷)
۰۹۳۳۸۶۵۴۰۰۵   (تا ساعت ۲۰)
۸۸۷۰۹۸۱۹-۲۰(۰۲۱)   (تا ساعت ۱۷)


آدرس: تهران، یوسف آباد، پلاک ۲۵۵


     
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید . . .
     

20 دیدگاه

  • سلام آیابوتاکس مو بررشد سریعتر موتاثیر بیشتری دارد یامزوتراپی هم اینکاررامیکند؟

   • سلام بوتاکس مو برای صاف کردن موها استفاده میشود ولی مزوتراپی برای جلوگیری از ریزش مو و ضخیم کردن موهای نازک و کرکی بکار میرود.

 1. سلام دکتر وقتتون بخیر.من۳۱سالمه.. موهام خیلی ریزش داره وتار موهام خیلی ضعیف وشکننده شده.. الان مدتی هست علاوه بر ریزش.. سرم خیلی میخاره..طوری که از بس میخارونم سرم زخم شد میخواستم علتشو بدونم… باتشکر

  • سلام بله امکان داره و خیلی هم عالیست.حدود دو هفته بعد از انجام کاشت زمان مناسبی است.

 2. سلام وقت بخیر در صورتی که ریزش موی ها زمینه ارثی داشته باشد می توان از روش مزوتراپی برای ترمیم موها استفاده کرد؟

  • سلام روش مزوتراپی در حقیقت رساندن مواد لازم و املاح ضروری به صورت مستقیم به یک بافت یا ارگان درگیر یک بیمار است ، اگر ریزش مو به دلیل کمبود یک عنصر خاص ایجاد شده باشد تا حدودی موثر است اما مزوتراپی با روشهای درمان موضعی دیگر میتواند به میزان ۵۰_۶۰% موثر واقع شود.

  • سلام آیا مزوتراپی برای ریزش مو آقا ناشی از قطع ماینوکسیدیل موثر میباشد؟یعنی موهای ریخته شده رویش مجدد خواهند داشت؟ ممنون بابت پاسخگویی

   • سلام بله موثر هست.رویش مجدد ندارد ولی موهای موجود رو تقویت میکند و ریزش را متوقف میکند و کمک میکند موهای کرکی و نازک ضخیم شود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید