زیباییکاشت مو

مقایسه قیمت های کاشت موی سر در تهران

5
(2)

مقدمه

تنها راه حل درمان مو هایی که از دست رفته اند، کاشت مو است.  بدون شک همه افراد زمانی که  با انتخاب بهترین روش کاشت مو  تصمیم به کاشتن مو گرفته اند ، به هزینه های آن نیز فکر کرده اند. مشکلی که وجود دارد، این است، که بسیاری از کلینیک های کاشت مو، در زمان مشاوره تلفنی، اطلاعات دقیقی از هزینه  روش های  گوناگون به افراد متقاضی نمی دهند، و زمانی که افراد یک جلسه حضوری مراجعه کردند، برآورد هزینه ها را در اختیار آن ها  قرار می دهند. همان طور که می دانید عمل کاشت مو جزو عمل های زیبایی محسوب می شود، و بیمه در بیش تر کشور ها پرداخت هزینه های کاشت مو را بر عهده نمی گیرد. به همین جهت هزینه های کاشت مو، به یک دغدغه مهم برای مراجعه کنندگان تبدیل شده است. در این مطلب به مقایسه قیمت های کاشت مو  و عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت ها می پردازیم.

عوامل تاثیر گذار در تعیین هزینه های کاشت مو

عوامل بسیاری وجود دارند، که در تعیین هزینه های کاشت مو تاثیر بسیاری می گذارند. این عوامل به شرح زیر است.

·         منطقه جغرافیایی

 این که شما در چه جایی کاشت موی خود را انجام دهید، مسئله ای است، که در تعیین قیمت کاشت موی سر شما نقش دارد. منظور ما تنها مقایسه کردن یک کشور با کشور دیگر نیست. بلکه هزینه های کاشت مو در یک شهر با شهر دیگر فرق دارد. هم چنین این قیاس را می توان در مناطق مختلف یک شهر بزرگ مانند تهران نیز داشت. اگر شما برای کاشت موی خود به یک کلینیک در یک ناحیه خاص از تهران مراجعه کنید، هزینه  کاشت مو در آن کلینیک با منطقه دیگری در همان تهران فرق دارد، حتی اگر در هر دو مکان از روش یکسانی استفاده شود.

·         اندازه طاسی و گرافت های کاشته شده

زمانی که فرد از طاسی بسیاری برخوردار است، گرافت های مورد نیاز برای کاشت مو نیز بیش تر می شود، و زمانی که گرافت های بیش تری در سر فرد کاشته می شوند، زمان ، انرژی و مواد مصرفی بسیاری، مورد نیاز است. همه این ها باعث می شود، که هزینه نهایی بالا تر برود.

·         روش کاشت مو

روش انتخابی برای کاشت مو، عامل بسیار مهمی است، که در تعیین هزینه کاشت، تاثیر بسزایی دارد. برای انجام دادن جراحی کاشت مو با استفاده از بعضی روش های کاشت مثل روش Micro FIT احتیاج به دستگاه مخصوص است. ولی در برخی روش های کاشت مو، مثل روش FIT قسمتی یا کل  فرآیند استخراج و کاشت فولیکول های مو، به طور دستی و با استفاده از پانچ و پنس انجام می شود. استفاده از دستگاه ها، هزینه بسیاری را برای کلینیک های کاشت مو، به وجود می آورد، به همین جهت کلینیک ها  برای استفاده از آن، هزینه بالا تری را از شما دریافت می کنند.

·         انتخاب کلینیک کاشت مو

اگر یک پزشک در دو کلینیک کاشت مو متفاوت، با ابزار و مواد مصرفی و روش یکسان، در آن ها خدمات کاشت مو ارائه دهد، خواهید دید، که با وجود همه شرایط یکسان،  هزینه های متفاوتی را در هر کلینیک دریافت می کند. این موضوع بخاطر این است، که هر کلینیک دارای تعرفه مخصوص به خود است. پس انتخاب کردن کلینیک کاشت مو، در قیمت نهایی تاثیر می گذارد. این موضوع در قیمت سایر خدمات زیبایی نظیر تزریق چربی ، بوتاکس ، تزریق فیلر و غیره نیز تاثیر بسیار زیادی دارد.

مطلب پیشنهادی
مزوتراپی مو چیست؟ مزایا، عوارض و هزینه

هزینه کاشت مو در تهران

در سال های اخیر، در شهر های بزرگ مانند تهران، اصفهان و شیراز به جهت این که متاسفانه نظارت کافی به عملکرد کلینیک ها وجود ندارد، بعضی از این مراکز  در محیط های غیر درمانی، جراحی کاشت مو انجام می دهند، به همین خاطر هزینه بسیار کم تری را نسبت کلینیک های درمانی، از متقاضیان دریافت می کنند.  اما خوب است که بدانید، شاید انجام کاشت مو در چنین مراکزی از نظر اقتصادی به صرفه باشد، اما نباید برای پول چیز مهم تری هم چون سلامتی را در خطر انداخت. زیرا افرادی که در این مراکز غیر درمانی کاشت مو انجام می دهند، بدون هیچ گونه تخصص و تجهیزات مورد تایید، هستند. پس هزینه ها در تهران و شهر های بزرگ نیز متفاوت است.

هزینه کاشت مو در ترکیه و دیگر کشور های اروپایی

بیش تر عمل های زیبایی در کشور به دلیل تقاضای زیاد افراد و تعداد بالای پزشکان متخصص عمل زیبایی، در مقایسه با دیگر کشور های دنیا از قیمت کم تری برخوردار هستند. برای نمونه، در کشور ترکیه که آن را مهد عمل های پزشکی اروپا می دانند، تقریبا هزینه کاشت مو در آن جا حدود 2500 دلار است. دیگر عمل های زیبایی نیز در ترکیه در مقایسه با کشور های پیشرفته اروپایی از قیمت ارزان تری برخوردار هستند.

هزینه کاشت مو در کشور های پیشرفته جهان مثل فرانسه، انگلستان، آلمان، آمریکا و کانادا به طور تقریبی 15000 الی 25000 دلار است. قیمت کاشت مو در تهران به عنوان پایتخت و اساسی ترین شهر توریست پزشکی کشور تقریبا 500 الی 1000 دلار است. به همین دلیل اکثر افراد ایرانی و غیر ایرانی که در خارج از کشور ساکن هستند، برای انجام عمل کاشت مو به ایران و ترکیه مراجعه می کنند.

نتیجه گیری

تعداد متقاضیان کاشت مو در ایران نسبت به دیگر کشور های جهان، در سال های اخیر به جهت کم تر شدن ارزش ریال در ایران و قیمت زیاد دلار در کشور، افزایش یافته است. این نکته غرور آفرین را خوب است، که بدانید، پزشکان متخصص کشورمان ایران، دارای تجربه زیاد و دانش عالی هستند، که باعث شده، افراد بسیاری از کشور های اروپایی، آمریکا و… برای انجام جراحی کاشت مو، به کشور ایران سفر کنند.

در این مطلب به مقایسه هزینه های کاشت مو  پرداختیم، همان طور که خواندید، هزینه ها در هر کشور و هر شهر و تهران با یک دیگر متفاوت هستند. کلینیک های بسیاری در تهران وجود دارند که هر کدام بنا به عوامل گفته شد، هزینه ی متفاوتی را برای عمل کاشت مو دریافت می کنند. یکی از این کلینیک ها، کلینیک الهام است، که در مقایسه با دیگر مراکز کاشت مو، هزینه بسیار منصفانه ای را از متقاضیان می گیرد. در صورتی که دارای پزشکان بسیار مجرب و  کادر درمانی عالی است، که مراجعه کنندگان  می توانند، بهترین و با کیفیت ترین  نتیجه را با مناسب ترین قیمت در این کلینیک تجربه کنند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود ؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها بزنید

میانگین رای کاربران 5 / 5. تعداد رای ها 2

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا