ریزش مو

6 روش برتر درمان ریزش مو

2.5
(2)

6 روش برتر درمان ریزش مو

اگر شما به دنبال درمان های ریزش مو هستید، به مقاله ی مناسبی رسیده اید. ما برای رسیدن به بهترین راه برای جلوگیری از ریزش مو از متخصصان کمک گرفته ایم.

در اینجا نتایج به دست آمده را دسته بندی کرده ایم:

  • تغذیه
  •  شامپو
  •  لیزر نور درمانی
  • کاشت مو
  • فیناستراید
  • مینوکسیدیل

 

6 روش برتر درمان ریزش مو

 

اگر به تازگی متوجه کم پشتی و ریزش مو شده اید و از کلاه برای پنهان کردن تکه های بی مو سرتان استفاده می کنید، فرصت خوبی است که شما حداقل از یک محصول را برای حفظ موهای خود استفاده کنید. در حالی که محصولات بی شماری برای مبارزه با ریزش مو طراحی شده اند، گاهی اوقات انتخاب روش مورد اعتماد دشوار است.

یک حقیقت تلخ: ریزش مو خارج از کنترل شماست.دکتر Frederick Joyce، بنیانگذار Rejuvenate می گوید: “طاسی از طریق ژن ها به شما می رسد. اگر ژن طاسی دارید، برخی از خوراکی های طبیعی وجود دارد که می تواند موهای شما را قوی تر و سالم تر کند و روند ریزش موی شما را کاهش دهد، اما آنها از طاس شدن شما جلوگیری نمی کنند. با این حال، حفظ سلامتی موها با تغذیه خوب و استفاده از محصولات مناسب همراه با درمان های پزشکی درجه یک می تواند با هم به شما کمک کنند تا سری پرمو داشته باشید.”

بعضی از راه حل ها که برای حل مسئله وجود دارد اما هنوز سالهای زیادی مانده تا به عنوان درمان ریزش مو در دسترس قرار گیرند ( استفاده از سلول های بنیادی برای رویش مجدد موها امیدوار کننده است). بنابراین در اینجا روش های موجود درمان ریزش مو که در حال حاضر واقعا موثر هستند و آنهایی که صرفا شبیه افسانه روغن مار هستند را معرفی می کنیم.

 

 تغذیه

 

6 روش برتر درمان ریزش مو

 

در حالی که رژیم غذایی به تنهایی موهای شما حفظ نمی کند، ممکن است ادعای قدیمی ای که “شما چیزی که می خورید هستید” صحت داشته باشد. اگر با خوردن دونات و تنقلات خود را زنده نگه داشته اید، موهای سالمی نخواهید داشت. دنیس کرنان، مالک شرکت DK Hair Techs، عضو انجمن بین المللی جراحی ترمیم مو، و تکنسین کاشت مو است که در این زمینه برای افراد مشهور مشغول به کار بوده است، می گوید: “داشتن کمبود مواد مغذی موجب تضعیف موها شده و موها را به آسیب بیشتر متمایل می کند.”

“غذای مغذی قصد ندارد موهای شما را به هیچ وجه برگرداند، خوردن مقدار زیادی از غذاهای غنی از پروتئین و چربی های سالم می تواند باعث شود موهای که هنوز دارید ضخیم تر و شفاف تر شوند.” کمبود ویتامین های گروه B به صورت شدید می تواند بر تشکیل سلول های مو و بنابراین رشد مو تاثیر داشته باشد. بهترین منابع خانواده ویتامین B غذاهایی که حاوی پروتئین هستند مانند مرغ، ماهی، تخم مرغ و همچنین سبزیجات سبزبرگ مانند اسفناج هستند. (این غذاها همچنین برای سوخت چربی شکم مفیدند، بنابراین یک تیر و دو هدف است).

 

شامپو نایوکسن (Nioxin shampoo)

6 روش برتر درمان ریزش مو

شما بدون شک از Nioxin، یک نام تجاری از محصولات مراقبت از مو به منظور مبارزه با ریزش مو، شنیده اید. اما آیا می توان با استفاده ازشامپو یا اسپری ریزش مو را معکوس کرد؟ دکتر جویس می گوید: “تاثیر نایوکسین از لحاظ کمک به ریزش مو ناچیز است.” “هیچ شامپویی وجود ندارد که در واقع از دست دادن مو جلوگیری کند.”

در حالی که شما شامپو معجزه را در بازار پیدا نمی کنید، نایوکسین و بعضی از محصولات دیگر می تواند به شما کمک کند سلامت پوست سر خود را به منظور بهبود هر مویی که روی سر خود قرار داده اید، بهبود ببخشید. در واقع، تغذیه موهای شما با مواد مغذی مناسب درون و بیرون می تواند آن را سالم تر نشان دهد، بنابراین شما ممکن است از محصولات با گیاهان طبیعی مانند رزماری و نعنا استفاده کنید. در مقایسه با شامپو معمولی، آنهایی که با این نوع مواد ساخته شده اند، می توانند به طور طبیعی بدن شما را تحریک کنند تا گردش خون افزایش یابد و فولیکول های مو بهتر تغذیه شوند.

 

لیزر های کم توان

6 روش برتر درمان ریزش مو

درمان های لیزر در کلینیک ها و یا با دستگاه های دستی خانگی مانند HairMax و  LaserComb،راه حل دیگریست که ظاهرا موهای جدید را با تحریک جریان خون به منطقه رشد می دهد (فکر کنید: یک نسخه تقویت شده از شامپو تحریک پوستی). فقط انتظار معجزه نداشته باشید. دکتر جویس می گوید:”این لیزرها  باعث رشد هیچ موی جدیدی نخواهد شد. در صورت موثر بودن، آنها ممکن است به شما کمک کنند که  موهای موجود خود را کمی بلندتر کنید”.

لیزر درمانی یک راه حل برای طاسی نیست و HairMax برای عمل به تعهد خود به زمان نیاز دارد: شما باید از محصول برای 15 دقیقه در روز، سه روز در هفته استفاده کنید و شما باید آن را به طور نامحدود برای رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده کنید. با این حال، درمان نور لیزر عوارض جانبی مهمی ندارد و ممکن است برای افرادی که متوجه شدند ریزش موی سرشان افزایش داشته و می خواهند بیشتر موهایی که در سر دارند را  حفظ کنند.

 

 کاشت مو

 

6 روش برتر درمان ریزش مو

 

بهترین راه حل برای جایگزینی موهای از دست رفته پیوند است. در گذشته، دکترها از از شاخه هایی که به بافت شباهت داشتند (قطعا ظاهر طبیعی نداشتند) استفاده می کردند. امروزه، افراد گزینه های بیشتری دارند. شما می توانید از “روش نوار” که در آن دکتر یک جراحی نوار از مو را از پشت سر برداشته، هر مو را زیر میکروسکوپ جدا می کند، و سپس با برش های کوچک در نقاط کم مو میکارد. دکتر جویس می گوید: “اگر شما یک اسکار را نمی خواهید، زیرا دوست دارید موهای کوتاه داشته باشید، ممکن است یک کاشت موی “بدون پوست” یا (FUE) انتخاب کنید. پیوندها یکی یکی برداشت و کاشت می شوند.

دکتر جویس می گوید: “اگر شما طوری طاسی گرفتید که موهای قابل برداشت زیادی روی سرتان نداشته باشید، می توانیم با موهای بدن مانند سینه، شکم، پشت و گاهی اوقات ناحیه شکمی، پیوند را انجام دهیم” .

نرخ بازدهی با FUE تقریبا به همان اندازه با روش نوار است و زمان بهبود کمتر از سه تا پنج روز در مقایسه با روش نوار که 10 روز است، می باشد.

 

فیناستراید یا پروپتسیا

6 روش برتر درمان ریزش مو

پروپستیا که همچنین به عنوان فیناستراید شناخته می شود، داروی دیگریست است که توسط FDA برای درمان ریزش مو مورد استفاده قرار گرفته است. این دارو در اصل برای کمک به جلوگیری از سرطان پروستات ایجاد شده است و با مسدود کردن تولید هورمون مردانه در پوست سر که به عنوان آندروژن دی هیدروتستوسترون (DHT)، که فولیکول های مو را از بین میبرد، کار می کند.

کرنان می گوید: “پروپتیا به عنوان نوعی کود برای مونیکسایل عمل می کند و به موثرتر کردن رشد مو کمک می کند.” “شما باید بدانید که تعهدی مادام العمر دارد، یعنی هنگامی که شما استفاده از Propecia را متوقف می کنید، هر گونه ریزش موی متوقف شده در طول مصرف دارو، ظرف سه تا هشت ماه کامل می شود”.

 

 مینوکسیدیل

6 روش برتر درمان ریزش مو

 

نام تجاری این درمان موضعی برای پرورش موهای جدید Rogaine است و این تنها یکی از دو داروی تایید شده FDA برای این بیماری است.کرنان می گوید: “مینوکسیدیل باعث کاهش سرعت ریزش مو می شود و بهترین راه حل برای حل این مشکل است. “ممکن است حتی به شما کمک کند تا کمی موی کرکی شد کند و بیشترین منطقه تاثیر و رشد مو به جای خط رویش، وسط سر است”.

با این حال، موهایی را که سعی داشتید حفظ کنید، در صورت توقف مصرف دارو از دست می دهید. اگرچه غیر معمول است، برخی عوارض جانبی شامل خارش و قفسه سینه ممکن است بروز دهد.

Source: mensjournal.com

 

اگر شما همراهان گرامی تجربه ای در زمینه ریزش مو و روش درمان آن داشته اید، خوشحال می شویم نظرات خود را با ما و دیگر همراهان عزیز به اشتراک بگذارید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود ؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها بزنید

میانگین رای کاربران 2.5 / 5. تعداد رای ها 2

به این مطلب امتیاز دهید

مطلب پیشنهادی
مقیاس نوروود یا همیلتون-نوروود

‫6 دیدگاه ها

  1. سلام من پوست بدنم خیلی خارش داره و پوسته پوسته میشه همین طور پوست سرم و باعث شده ریزش موی شدیدی داشته باشم میشه راهی برای درمانش به من بگید.

    1. سلام باید برای تشخیص بهترین روش درمانی حتما از نزدیک توسط پزشک معاینه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا