ابدومینوپلاستی چیست؟

درباره جراحی ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی است که باعث رفع افتادگی ، چربی ، شل شدگی ، تغییر شکل عضلات و ترک های میانی و زیر شکم می شود. این یک عمل جراحی است که مشکلات شکمی بعد از بارداری ، کاهش و افزایش وزن و پیری را از بین می برد.

 • با کشش، شکمی صاف به دست می آید.
 • ماهیچه های تغییر شکل یافته شکم اصلاح می شوند.
 • باعث می شود افراد به شکم ایده آل خود برسند
 • نوع بیهوشی: بیهوشی عمومی
 • مدت زمان عملیات: 4-2 ساعت
 • بازگشت به محل کار: 18-15 روز

ابدومینوپلاستی

 

ابدومینوپلاستی چیست و چگونه انجام میشود ؟

ابدومینوپلاستی حذف بافت چربی زیر پوست ، سفت کردن پوست افتاده، از بین بردن پوست اضافی و ترمیم و سفت کردن عضلات تغییر شکل یافته است. تفاوت قبل و بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی فوق العاده واضح است و بیماران از نتیجه عمل بسیار راضی هستند.

کشش و سفت شدن عضلات ضعیف و از بین بردن چربی اضافی و بافت های پوستی باعث ایجاد ظاهری صاف و سفت می شود. وقتی  نظر کسانی که ابدومینوپلاستی انجام دادند خوانده شد ، مشخص شد که علاوه بر داشتن ظاهری شکمی صاف ، چند کیلو وزن نیز کم شده است.

ورزش و رژیم بعد از زایمان در، ناحیه شکم رویای ترسناک زنان است. حرکات کششی شکم پس از زایمان تا حدودی تأثیر می گذارد. استعداد ژنتیکی ، افزایش و کاهش سریع وزن و تغییر شکل شکم بعد از یک سن خاص بعد از ابدومینوپلاستی نتایج بسیار خوبی حاصل می شود. هیچ زخمی در ناحیه شکمی وجود ندارد.

 • بافت چربی اضافی در شکم برداشته می شود.
 • با از بین بردن پوست اضافی، شکم بهبود می یابد
 • ناحیه شکم سفت شده و ظاهر شکمی صاف ایجاد می شود
 • عملیاتی است که اسکار ایجاد نمی کند
 • تحت بیهوشی عمومی انجام می شود
 • بیمار در دو هفته بعد از عمل به زندگی عادی برمی گردد

جراحی ابدومینوپلاستی را برای چه افرادی می توان انجام داد؟

 • اضافه وزن بعد از زایمان
 • ترک های بعد از بارداری
 • بافت چربی انباشته شده به دلیل اضافه وزن
 • پوست شکم افتاده
 • تغییر شکل شکم مربوط به سن

هر زنی که به دلیل افزایش و کاهش ناگهانی وزن دچار افتادگی پوست می شود با ابدومینوپلاستی ظاهر شکمی ایده آل را به دست می آورد و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد. اظهار نظر کسانی که  ابدومینوپلاستی دارند کاملاً در این راستا قرار دارد ، اعتماد به نفس بیمار را افزایش می دهد.

نه تنها در زنان، مردان نیز با ابدومینوپلاستی ظاهر شکمی که با ورزش نمی توانند به دست آورند را به دست می آورند. کشش عضلات شکمی یک عمل 4-2 ساعته است که بر روی زنان و مردان انجام می شود.

 • عملی است که ظاهر شکمی ایده آل را ایجاد می کند.
 • سبب کاهش سایز می شود
 • افتادگی و تغییر شکل عضلات شکمی اصلاح می شود.
 • ترک و آسیب عضلانی از بین می رود.
 • تحت بیهوشی عمومی  4-2 ساعته انجام می شود.

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

در نتیجه معاینه فیزیکی مشخص می شود که آیا بیمار برای جراحی ابدومینوپلاستی مناسب است یا خیر. کشش شکم برای کسانی که اخیراً زایمان کرده اند و در آینده نزدیک برای بارداری دوم فکر می کنند توصیه می شود. قبل از عمل:

 • سیگار کشیدن باید 4 هفته قبل متوقف شود.
 • استفاده از داروهای ضد افسردگی یا داروهای کاهش وزن باید 3 هفته قبل از عمل قطع شود.
 • در صورت وجود عمل جراحی یا بیماری التهابی ، متخصص باید مطلع شود و در صورت لزوم عمل باید به تعویق بیفتد.
 • افراد دیابتی باید سطح قند خود را تنظیم کرده و سپس عمل جراحی را انجام دهند.
ابدومینوپلاستی

هدف از دست دادن وزن نیست ، بلکه ایجاد شکمی ایده آل و سفت است. از کسانی که اضافه وزن زیادی دارند می توان انتظار داشت که با رژیم قبل از عمل مقداری وزن از دست بدهند. ابتدا توده چربی در شکم ، افتادگی پوست و تغییر شکل آن مشخص می شود و برای عمل تصمیم گیری می شود.

 • این عملیاتی است که به چند طریق انجام می شود.
 • چربی اضافی زیر پوست با لیپوساکشن برداشته می شود.
 • چربی اضافی در زیر پوست بریده و برداشته می شود.
 • پوست اضافی بریده می شود ، عضلات تغییر شکل یافته ترمیم می شوند.
 • 4-2 ساعت طول می کشد و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.
 • بیمار حداکثر 18-15 روز بعد به زندگی و کار خود باز می گردد.

روند بهبود بعد از ابدومینوپلاستی چگونه خواهد بود؟

روند بهبود کشش شکمی کمی طولانی تر از سایر جراحی های زیبایی است. هرچه عضلات شکم سفت می شوند ، سفت شدن در شکم بیمار رخ می دهد. از آنجا که مسکن بعد از عمل به بیماران داده می شود ، درد زیادی وجود ندارد.

بیماران خصوصاً بعد از عمل پیاده روی می کنند. در دوره بهبود بعد از ابدومینوپلاستی، بیماران 2-3 روز اول پس از ترخیص در خانه استراحت می کنند.

یک هفته بعد از عمل زهکشی هایی که قرار داده شده اند برداشته می شود ، پانسمان ها تجدید می شوند و بیمار احساس خوبی می کند و به آرامی شروع به بیرون رفتن می کند. تقریباً 15-10 روز طول می کشد تا بیمار به زندگی اجتماعی بازگردد. 3-2 ماه بعد از جراحی کشش شکم ، تمرینات بسیار سنگین ، دویدن شدید در مسافت طولانی و وزنه برداری انجام نمی شود. ابدومینوپلاستی زیبایی چشمگیری در ناحیه شکم بیماران ایجاد می کند. در چنین بیمارانی ، شکم معمولاً بسیار برآمده، چرب و پوست شل است.

 • بعد از عمل ممکن است ورم در شکم شما ایجاد شود.
 • تورم چند هفته بعد از کشش شکم کاهش می یابد.
 • بعد از کشش شکم ، بیماران برای چند روز در پیاده روی مشکل دارند.
 • برای حمام کردن باید از متخصص اطلاعات بگیرید
 • افرادی که به تازگی زایمان کرده اند ، باید 1 سال بعد از زایمان عمل جراحی کشش شکمی انجام دهند.

مزایای آبدومینوپلاستی چیست؟

بسیاری از زنانی که به تازگی دوران بارداری خود را سپری کرده اند شکم پیدا می کند که ابدومینوپلاستی همان چیزی است که آنها به دنبال آن هستند.

این روش می تواند تا 5 کیلوگرم اضافی از شکم شما را از بین ببرد. ماهیچه ها را سفت می کند و می تواند شکمی خوش فرم به شما بدهد.

بهبود اعتماد به نفس و انگیزه برای کاهش وزن

اگر به دنبال کاری برای بهبود اعتماد به نفس خود هستید ، این کار را به شما کمک خواهد کرد.می تواند انگیزه زیادی برای کاهش وزن و تلاش برای سلامتی بهتر فراهم کند و به شما کمک می کند تا با از بین رفتن چربی و پوست اضافی ، تحمل ورزش های شدیدتر را افزایش دهید.

ظاهر بدن شما را بهبود می بخشد

ابدومینوپلاستی می تواند عضلات شکم را تقویت کرده و انعطاف پذیری کلی را بهبود بخشد. علاوه بر این ، عضلات شکم قوی تر می توانند کمردرد را تسکین داده و وضعیت بدن را بهبود بخشند.

ابدومینوپلاستی میتواند خطرات ناشی از برخی شرایط پزشکی را به حداقل برساند

از دست دادن پوست و چربی اضافی می تواند خطر ابتلا به دیابت ، بیماری های قلبی ، آپنه خواب ، بیماری کیسه صفرا و سنگ صفرا را کاهش دهد.

از فتق جلوگیری می کند، هنگامی که عضلات شکم خود را تقویت می کنید ، می توانید از فشارهای غیر ضروری بر روی عضلات معده که اغلب منجر به تشکیل فتق شکمی می شود ، جلوگیری کنید.

کنترل بهتر بر عملکردهای بدنی

تجربه یک یا چند بارداری و کاهش وزن قابل توجهی همگی از موارد متداول زندگی است که باعث کاهش عملکرد مثانه و روده در بسیاری از افراد می شود. این مشکلات می توانند با از دست دادن چربی و پوست اضافی اطراف شکم بهبود یابند.

بی اختیاری ادرار را برطرف می کند

بعد از بارداری ، برخی از خانم ها متوجه می شوند که هنگام خندیدن ، عطسه یا سرفه ، مشکل نشت ادرار در آنها وجود دارد. این علامت به عنوان بی اختیاری ادرار شناخته می شود. عمل جراحی ابدومینوپلاستی می تواند علائم بی اختیاری ادرار در استرس را کاهش دهد.

معایب و عوارض ابدومینوپلاستی چیست؟

عوارض جراحی ابدومینوپلاستی بر اساس گزارش یک مطالعه در مجله پزشکی رسمی انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) بیشتر از سایر روش های جراحی زیبایی پلاستیک است.

طبق تجزیه و تحلیل داده های سراسری ، خطر عوارض به ویژه برای بخش عمده ای از بیماران تحت جراحی ابدومینوپلاستی در ترکیب با سایر روش های جراحی زیادتر است. “روش های ترکیبی می توانند میزان عوارض را به میزان قابل توجهی افزایش دهند و باید در بیماران با ریسک بالاتر با دقت بررسی شوند.”

خطر بروز عوارض بعد از جراحی ابدومینوپلاستی 3 برابر سایر جراحی های زیبایی است

محققان با استفاده از پایگاه داده CosmetAssure در سراسر کشور آمریکا میزان عوارض ابدومینوپلاستی و عوامل خطر را ارزیابی کردند. CosmetAssure یک برنامه بیمه ای است که پوشش دهنده عوارض مربوط به اقدامات جراحی زیبایی پلاستیک است ، که معمولاً تحت پوشش بیمه درمانی نیستند.

این مطالعه شامل تقریباً 25000 عمل جراحی شکم بوده که حدود 14 درصد از کل اقدامات در پایگاه داده را نشان می دهد.

نود و هفت درصد بیماران جراحی ابدومینوپلاستی را زنان تشکیل می دادند. متوسط ​​سن انجام این عمل 42 سال میباشد. شصت و پنج درصد بیماران تحت عمل جراحی ابدومینوپلاستی قرار گرفتند که همراه با سایر اقدامات جراحی زیبایی انجام شده است.

به طور کلی ، عوارض عمده در 4 درصد از بیماران تحت جراحی ابدومینوپلاستی رخ داده است و به طور قابل توجهی بالاتر از نرخ 1.4 درصد پس از سایر اقدامات جراحی زیبایی میباشد.

هماتوم شایعترین عارضه اصلی بود و به دنبال آن عفونتها ، لخته شدن خون (ترومبوآمبولی وریدی) و مشکلات مربوط به ریه وجود داشته است.

جراحی ترکیبی یک عامل اصلی خطر برای بروز این عوارض بوده است. در مقایسه با میزان 3.1 درصدی که فقط با ابدومینوپلاستی وجود دارد.

هنگام انجام عمل جراحی ترکیبی از روش ابدومینوپلاستی و سایر روش ها ، خطر افزایش می یابد.

در صورت ترکیب ابدومینوپلاستی با کانتورینگ بدن به همراه لیپوساکشن خطر عوارض تا 10.4 درصد افزایش می یابد.

جراحی ابدومینوپلاستی ششمین روش جراحی زیبایی رایج است که در ایالات متحده انجام می شود. در سالهای اخیر تعداد جراحی های ابدومینوپلاستی افزایش یافته است – تا حدی به دلیل افزایش تعداد بیمارانی که تحت عمل جراحی کانتورینگ بدن قرار گرفته اند تا پوست و بافت اضافی را پس از کاهش وزن زیاد از بین ببرند.

این مطالعه به شواهد قبلی اضافه می کند که ابدومینوپلاستی نسبت به سایر روش های جراحی زیبایی پلاستیک ، میزان عارضه بیشتری دارد. محققان می نویسند: “اگرچه میزان بروز عوارض عمده از نظر تعداد پایین است ، اما این عوارض می توانند نتیجه بالقوه ویرانگری برجای بگذارند و بار مالی قابل توجهی را بر دوش بیمار و جراح بگذارند.”

اسکار و جای زخم بر روی شکم ناشی از عمل ابدومینوپلاستی

متأسفانه در جراجی ابدومینوپلاستی به دلیل بریدگی های ایجاد شده روی شکم ، بیمار را دچار زخم جای عمل دائمی خواهد کرد.

جای زخم ناشی از جراحی ابدومینوپلاستی
جای زخم ناشی از جراحی ابدومینوپلاستی

اگرچه این زخم معمولاً به مرور بهبود می یابد ، اما برای بعضی از افراد ممکن است 18 ماه یا 2 سال طول بکشد تا جای زخم محو شود و از مزایای شکم صاف خود بهره مند شود و گاهی نیز ممکن است آثار باقیمانده از عمل برطرف نشود.

در حال حاضر بسیاری از افراد از تاتو برای کاور ابدومینوپلاستی و پوشاندن زخم ناشی از آن استفاده میکنند.

اضافه وزن بر روی شکم ممکن است منجر به بافت غیرطبیعی شکم شود (باعث کشش و تغییر شکل شود) ، بنابراین اثرات این روش را معکوس می کند.

اگر این اتفاق بیفتد ، بیمار ممکن است برای بازگرداندن نتایج حاصل از جراحی اولیه ، شاید نیاز به تجدید جراحی باشد. بیمار باید یک رژیم غذایی مناسب و ورزش داشته باشد تا ظاهر جدید خود را حفظ کند.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید