چه انتظاری از میکرونیدلینگ با پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) دارید؟

0
140
چه انتظاری از میکرونیدلینگ با پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) دارید؟

تفاوت PRP با میکرونیدلینگ معمولی در چیست؟

میکرونیدلینگ یک روش آرایشی است که در درجه اول برای به حداقل رساندن علائم پیری استفاده می شود.
در طی یک جلسه استاندارد ، یک متخصص پوست با استفاده از غلتک مخصوص یا وسیله ای با سوزن ها ، برای چسباندن پوست و تحریک تولید کلاژن جدید استفاده کرد. به همین دلیل ، میکرونیدلینگ همچنین به عنوان درمان القاء کلاژن یا القاء کلاژن از راه پوست شناخته می شود.
پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) ، به عنوان یک تزریق یا به صورت موضعی ، می تواند برای هزینه دیگری به جلسه اضافه شود و ممکن است باعث بهبود در درمان شود و مدت زمان قرمزی و تورم که بعد از میکرونیدلینگ دیده می شود را کاهش می دهد.
در برخی مطالعات نشان داده شده است میکرونیدلینگ با PRP ،برای بهبود نتایج در کسانی که تحت میکرونیدلینگ برای زخم های آکنه قرار دارند استفاده می شود، اما شواهد در حال حاضر نتیجه ای ندارد.

 

چه انتظاری از میکرونیدلینگ با پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) دارید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایا ، هزینه ها و خطرات احتمالی اضافه کردن PRP به روش میکرونیدلینگ ، ادامه را بخوانید.

این روش برای چه مواردی استفاده شده است؟

میکرونیدلینگ سنتی برای معالجه همه چیز از لکه های سنی و چروک گرفته تا جای زخم و اشکال خاصی از پراش پرکیشن استفاده می شود. PRP ممکن است این تأثیرات را تقویت کرده و به شما کمک کند سریعتر به نتایج دلخواه خود برسید.
اگرچه میکرونیدلینگ می تواند برای درمان زخم ها و علائم کشش در سایر نواحی بدن مورد استفاده قرار گیرد ، اما به نظر می رسد بیشتر مطالعات با PRP و زخم ها روی درمان صورت متمرکز شده است.
اصطلاح خون آشام صورت معمولاً برای اشاره به میکرونیدلینگ با PRP که بصورت موضعی استفاده می شود ، پس از آن استفاده می شود.
اکثر بیماران کاندیدای خوبی برای این نوع از روشها هستند ، اما موارد منع مصرف چندانی در مورد درمان وجود ندارد.
در صورتی که مشکلات زیر را داشته باشید ممکن است این روش برای شما مناسب نباشد:

 • باردار
 • اخیراً برای آکنه از Accutane استفاده کرده اید.
 • هنوز آکنه فعال وجود دارد که منجر به زخم جدید می شود.
 • کسانی که شرایط پوستی خاصی مانند اگزما صورت یا روزاسه دارند.
 • اسکار
 • اگر سابقه بهبود زخم را دارا هستید.
 • در ۱۲ ماه گذشته تحت تابش پوست قرار گرفته اند.

پزشک تاریخچه پزشکی شما را ارزیابی می کند تا تشخیص دهد که آیا شما کاندید خوبی برای میکرونیدلینگ با PRP هستید یا خیر؟

قیمت آن چند است؟

میکرونیدلینگ با PRP یک روش زیبایی شناختی انتخابی محسوب می شود. بیمه پزشکی روشهای زیبایی را پوشش نمی دهد ، بنابراین باید این روش را از جیب بپردازید.

برخی تخمین ها برای میکرونیدلینگ PRP در هر جلسه ، درمان با میکرونیدلینگ حدود ۷۵۰ دلار انجام می دهند ، اما قیمت ها بسته به محل و ارائه دهنده آن ممکن است متفاوت باشد.
برای مقایسه ، یک جلسه میکرونیدلینگ معمولی برای صورت حدود ۳۰۰ دلار قیمت دارد. به خاطر داشته باشید که هزینه بالاتر با افزودن درمان PRP ، هزینه پایه میکرونیدلینگ را منعکس می کند.

 

چه انتظاری از میکرونیدلینگ با پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) دارید؟

مانند سایر انواع میکرونیدلینگ ، برای دیدن نتایج کامل به بیش از یک روش درمانی نیاز دارید. اکثر افراد هر سه تا شش جلسه برای درمان نیاز دارند که یک جلسه در حدود هر چهار هفته انجام می شود.

میکرونیدلینگ با PRP ارزان نیست ، اما ارزان تر از جراحی های تهاجمی است. همچنین می توانید در مورد راههای بالقوه برای جبران هزینه های پیش بینی شده با ارائه دهنده خود صحبت کنید. برخی از دفاتر حاضر به همکاری با شما هستند. آنها ممکن است بتوانند شرایط زیر را ترتیب دهند

 • برنامه های پرداخت
 • تخفیف عضویت
 • تأمین مالی شخص ثالث
 • قیمت گذاری

چگونه یک ارائه دهنده را پیدا کنیم؟

اگرچه این یک درمان با حداقل تهاجمی است ، مهم است که یک متخصص پزشکی پیدا کنید تا این روش را انجام دهد و شما را در طی مراحل راهنمایی کند. در حالت ایده آل ، این متخصص باید یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک باشد.
این ایده خوبی است که قبل از رزرو جلسه خود ، جلسه ی ملاقات را با پزشکان آینده انجام دهید. در این زمان از آنها درباره تجربه و گواهینامه های خود سؤال کنید.
یک پزشک واجد شرایط همچنین دارای نمونه ای از تصاویر قبل و بعد از مشتریانی است که در آن کار کرده اند تا از نتایج پیش بینی شده ایده ای به شما ارائه دهد.

چگونه قرارهای خود را آماده می کنید؟

پزشک در مورد چگونگی آماده سازی برای درمان خود دستورالعمل خاصی را به شما می دهد. این ممکن است شامل موارد زیر باشد:
چند هفته قبل از قرار ملاقات ، از قرار گرفتن در معرض آفتاب محافظت نشده و بیش از حد در معرض آفتاب خودداری کنید.
در روزهای قبل از قرار ملاقات ، مقدار زیادی آب بنوشید.
ترتیب سوار شدن به خانه از قرار ملاقات شما (که بسته به پروتکل دفتر ممکن است کاملاً ضروری نباشد).
ورود با صورت تمیز (ممکن است آن روز صبح تمیز کنید ، اما از پوشیدن آرایش یا مرطوب کننده خودداری کنید).

در هنگام قرار ملاقات چه انتظاری دارید؟

میکرونیدلینگ با PRP یک فرایند سریع در مقایسه با سایر روشهای آرایشی است.

قبل از

حداقل ۱۵ دقیقه قبل از قرار ملاقات به دفتر ارائه دهنده خود برسید. این به شما فرصت می دهد تا تمام کارهای اداری یا پرداخت های آخرین لحظه را تمام کنید.وقتی آماده شدید ، ممکن است پرستار یا پزشک شما لباس لازم را برای تغییر در شما ایجاد کند. پس از تمیز کردن پوست ، پزشک شما بی حسی موضعی را اعمال می کند که لازم است حداقل ۳۰ دقیقه قبل از شروع میکرونیدلینگ تنظیم شود.برخی از دفاتر ممکن است از شما بخواهند قبل از مراجعه به مطب ، از بی حسی استفاده کنید.

در حین

رویه واقعی شامل دو مرحله است. بسته به نواحی تحت درمان ، قسمت میکرونیدلینگ حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد. در این مدت پزشک شما یک غلتک درم حرفه ای یا دستگاه تأیید شده با FDA را روی قسمت های مورد نظر روی صورت خود می چرخاند.
یک سرنگ خون معمولاً از بازوی شما کشیده می شود ، در حالی که صورت شما بی حس می شود. سپس خون در سانتریفیوژ قرار می گیرد ، که PRP را از سایر اجزای خون جدا می کند.
محلول PRP سپس معمولاً پس از میکرونیدلینگ در ناحیه درمان ماساژ می یابد. درمان میکرونیدلینگ باعث ایجاد ریزگردهای کنترل شده کوچک در پوست می شود و امکان نفوذ به PRP را فراهم می کند.
در گذشته ، PRP به پوست تزریق شده است ، اما استفاده از آن به همراه میکرونیدلینگ معمول است.

بعد از

پس از اتمام این روش ، پزشک شما می تواند سرم یا مومیایی را برای تسکین هرگونه قرمزی و سوزش استفاده کند. شما همچنین ممکن است گزینه ای برای استفاده از آرایش برای استتار هرگونه عوارض جانبی موقتی داشته باشید.
در صورت عدم بروز عارضه نامطلوب ، در این مرحله شما می توانید به خانه بروید.

 

چه انتظاری از میکرونیدلینگ با پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) دارید؟

 

عوارض جانبی و عوارض بالقوه

کبودی و التهاب از جمله تورم و قرمزی شایعترین عوارض جانبی است. آنها معمولاً بلافاصله پس از عمل ظاهر می شوند و طی چهار تا شش روز پاک می شوند.
همچنین در این مدت از قرار گرفتن در معرض آفتاب و درمان های سخت پوست جلوگیری کنید. مهم است که صورت خود را نمالیده و یا نکشید. محافظت از آفتاب نیز بسیار مهم است.
خبر خوب این است که PRP حاوی خون شما است ، بنابراین احتمال آلودگی متقاطع یا عفونت بسیار اندک است. عوارض نادر ، اما جدی شامل عفونت جای زخم است.اگر سابقه تبخال یا زخمها و یا سرماخوردگی را دارید ، ممکن است با انجام این کار مجددا این سوابق در شما ظاهر شود. به شما ارائه دهنده خود اطلاع دهید که آیا تا به حال دچار سرماخوردگی شده اید یا خیر؟

در طول بهبودی چه انتظاری باید داشت؟

زمان بهبودی برای این روش نسبتاً کم است. در صورت تمایل می توانید به مدرسه برگردید یا روز بعد کار کنید.
هنوز هم ممکن است قرمزی و سایر علائم تحریک جزئی وجود داشته باشد ، اما شما از اعمال بیش از حد بسیاری از محصولات روی پوست خودداری کنید.
به سادگی یک بار در روز صورتتان را تمیز کنید و در صورت لزوم صورتتان را مرطوب کنید. در صورت تمایل ، با استفاده از فونداسیون یا پودر سبک وزن ، به حداقل رساندن قرمزی ادامه دهید. پزشک شما همچنین ممکن است محصولاتی را برای کمک به بهبود پوست شما توصیه یا ارائه دهد.
شما می خواهید در مرحله بهبودی از محصولات مبتنی بر الکل اجتناب کنید. محافظت مناسب در برابر آفتاب نیز بسیار مهم است.
تا زمانی که پوست شما به طور کامل بهبود نیابد ، از فعالیتهای سخت که ممکن است باعث تعریق بیش از حد و تولید گرما شود ، خودداری کنید. مثالها شامل دویدن ، بازی تنیس و تمرینات سنگین است.
عرق کردن ممکن است باعث تحریک اضافی شود و فعالیت های شدید ممکن است خطر تورم یا کبودی را افزایش دهد. این معمولاً باید حداقل ۷۲ ساعت پس از درمان خودداری شود.

چه زمانی نتایج را مشاهده خواهید کرد؟

استفاده از PRP در کنار درمان های سنتی میکرونیدلینگ ممکن است جای زخم های موجود در چهره شما را بهبود بخشد ، اما شواهد هنوز قطعی نیست.
اگرچه تحقیقات در مورد اثربخشی آن در جوان سازی صورت بی نتیجه هستند ، اما ضعفهای اضافه شدن PRP به میکرونیدلینگ از نظر هزینه ، حداقل به نظر می رسد.
مطالعات بیشتری در مورد برنامه PRP و میکرونیدلینگ باید انجام شود. برای دیدن نتایج احتمالاً چندین درمان انجام خواهد شد.
بعد از اتمام دوره درمانی ، بسته به نشانه ای برای معالجه شما ، ممکن است لازم باشد برای مراقبت های احتمالی با پزشک خود پیگیری کنید.اگر پزشک معالج تشخیص داده است که شما به یک جلسه نگهداری نیاز دارید ، آماده باشید همان مقدار که برای درمان اولیه خود انجام داده اید ، همان مقدار را در هر جلسه صرف کنید.

اگر علاقه دارید میکرونیدلینگ PRP را انجام دهید چه کاری باید انجام دهید؟

اولین قدم شما برنامه ریزی مشاوره رایگان با ارائه دهنده آینده نگر است. در این مرحله ، می خواهید از آنها سؤالاتی را که در مورد این روش دارید و از آنها درمورد هزینه های مرتبط با آنها سؤال کنید.
پس از شروع درمان ، باید برای هر جلسه دستورالعمل ارائه دهنده خود را دنبال کنید. جلسات درمانی معمولاً چند هفته با هم فاصله دارند. جلسات پرش نهایتا نتایج پیش بینی شده را کاهش می دهد.
در صورت بروز عوارض جانبی غیرمعمول پس از درمان ، با پزشکتان صحبت کنید. در صورت بروز خونریزی بیش از حد ، تورم یا علائم عفونت ، به مراقبت های پزشکی مراجعه کنید.

مشاوره رایگان پوست، مو، زیبایی و لاغری توسط دکتر حاجیلو

شماره تماس‌ها جهت دریافت مشاوره رایگان
۰۲۱-۸۸۷۱۰۸۹۳   (تا ساعت ۱۶)
۰۹۳۳۸۶۵۴۰۰۵   (تا ساعت ۲۳)

آدرس مطب: تهران، یوسف آباد، پلاک ۲۵۵

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید