کاشت مو به روش DHI

0
1009
کاشت مو به روش DHI

کاشت موی مستقیم (DHI) یک روش کاشت مو است که در سال های اخیر بسیار رایج شده است. روش DHI روشی در رابطه با چگونگی کاشت پیوند است. در روش DHI ، فولیکول های مو که بصورت جداگانه توسط  یک ابزار پزشکی قلم مانند (قلم DHI) برداشت شده و ریشه ها در کانال های باز شده کاشته می شوند.

کاشت مو به روش DHI

در این روش با استفاده از طراحی قلم مخصوص DHI ، باز کردن کانال و کاشت فولیکول های مو به طور همزمان انجام می شوند. مهم ترین مزیت کاشت مو با قلم DHI این است که کاشت های مکرر و بیشتر می توان انجام داد. تکنیک DHI می تواند نتایج بسیار خوبی به خصوص در تراکم مو داشته باشد.

DHI  و  FUE:

تفاوت های روش DHI از روش استاندارد FUE چیست؟

در روش DHI  نیز برای برداشت پیوند از روش FUE استفاده می شود. در کاشت مو به روش DHI ، باز کردن شیار و قرار دادن پیوند با قلم همزمان انجام می شود. این قلم هم امکان باز شدن کانال و هم قرار دادن فولیکول مو را در یک زمان فراهم می کند.

در کاشت ۳۰۰۰ پیوند با روش استاندارد FUE ، ابتدا ۳۰۰۰ پیوند برداشت می شود. سپس ، در حالی که گرافت ها نگه داشته می شوند ، ۳۰۰۰ کانال برای قرار دادن فولیکول های مو باز می شود و پس از اتمام باز کردن کانال ها  ۳۰۰۰ گرافت که در محیط مناسب نگهداری می شوند ، در کانال ها به صورت جداگانه قرار می گیرند. اما در  کاشت ۳۰۰۰ پیوند با روش DHI ، ابتدا ۳۰۰۰ پیوند برداشت می شود. سپس پیوند ها بر روی ایمپلنت ها قرار می گیرند و بدون منتظر ماندن کاشته می شوند. در روش کاشت DHI منتظر باز کردن کانال ها نمی مانند.

تقریباً  از ۲۰  تا ۵۰ قلم ایمپلنت در عملیات DHI استفاده می شود. پیوندهای برداشت شده بلافاصله در قلم ها قرار داده می شوند و کاشته می شوند. ایمپلنت های خالی شده دوباره پر می شوند و به این ترتیب ۳۰۰۰ پیوند کاشته می شود.

کاشت مو به روش DHI

DHI چگونه انجام می شود؟

در کاشت مو به روش DHI ، پیوندهای برداشت شده به طور جداگانه از ناحیه گردن با استفاده از روش FUE ، استخراج شده و داخل ایمپلنت قرار می گیرد. متخصص به کمک قلم های آماده شده ، در چند ثانیه هم کانال را باز می کند وهم  ریشه مو را در کانال قرار می دهد.

  1. در عملیات کاشت مو به روش DHI ، فولیکول های مو در ناحیه اهدا کننده تحت بی حسی موضعی با کمک یک وسیله مخصوص شل می شوند و فولیکول های موی شل شده از ناحیه اهدا کننده جدا می شوند.
  2. از آنجا که پیوند برداشت شده حاوی یک تکه بافت و فولیکول مو است با یک فرآیند جداسازی کوچک به صورت تکی آماده کاشت می شود.
  3. از آنجایی که در عمل کاشت مو به روش DHI روند باز کردن کانال وجود ندارد ، ریشه های آماده شده مو یک به یک در وسایل پزشکی ویژه ای به نام قلم ایمپلنت قرار می گیرند و کاشت بدون انتظار انجام می شود.
  4. متخصص، فولیکول های مو را به کمک قلم مخصوص روی پوست سر قرار می دهد. ایمپلنت ها دارای نوک بسیار نازک و به دلیل ساختار خاص آن فولیکول مو می تواند داخل قرار گیرد. این قلم نوک باریک که توسط متخصص در زاویه ای مناسب به پوست سر فرو می رود، فولیکول موی داخل آن  در پوست سر قرار داده می شود.
  5. از یک طرف برداشت مو صورت می گیرد و از طرف دیگر فولیکول های مو در قلم ها قرار می گیرند و مدت زمان انتظار فولیکول های مو به حداقل می رسد.
  6. با کمک قلم DHI ، پوست سر که با حداقل آسیب پیوند زده شده است ، وارد یک فرایند بهبود سریع می شود.

 آماده سازی برای عملیات:

مرحله آماده سازی برای پیوند مو DHI همانند آماده سازی برای کاشت موی استاندارد است. پس از انجام مشاوره آنالیز مو و برنامه ریزی برای کاشت مو برای بیمار انجام می شود. سپس آزمایش خون انجام می شود تا مشخص شود آیا بیمار برای عمل مناسب است یا خیر. بیماری که از نظر سلامتی شرایط مطلوبی دارد پس از تراشیدن مو به اتاق عمل منتقل می شود.

کاشت مو به روش DHI

بیهوشی:

در عمل کاشت مو به روش DHI از بی حسی موضعی استفاده می شود. بی حسی موضعی نوعی بیهوشی است که فقط  در قسمتی که عملیات انجام می شود تاثیر می گذارد. بی حسی موضعی برای کاشت مو توسط متخصص بیهوشی انجام می شود. مدت زمان بی حسی موضعی تقریباً ۳-۴ دقیقه است. در این فرایند ، منطقه اهدا کننده موردنظر برای درمان با مایعات ضد عفونی کننده تمیز می شود و داروهای بی حسی از طریق یک سوزن تزریقی ریز به منطقه اعمال می شود.

برداشت گرافت ها:

مرحله دوم کاشت مو DHI  برداشت پیوند ازقسمت اهدا کننده است. در این مرحله از روش FUE برای برداشت پیوند استفاده می شود. ابتدا ریشه های مو در پس سر بیمار با کمک دستگاه میکروموتور شل می شوند. میکروموتور بدون آسیب رساندن به فولیکول های مو اجازه می دهد تا فولیکول مو برداشته شود. فولیکول های شل شده مو یکی یکی با ابزاری به نام پنس برداشته می شوند.

آماده سازی گرافت ها:

آماده سازی گرافت در روش DHI  با روش های استاندارد کاشت مو متفاوت است. در عملیات کاشت مو DHI ، پیوندها باید قبل ازکاشت به شکل دقیقی در ایمپلنت ها قرار داده شوند. فولیکول های مو که از ناحیه پشت سر برداشت شده داخل ظروف شیشه ای  پتری قرار می گیرند، به آرامی از بافت جدا می شوند و به کمک پنس یک به یک داخل قلم ها قرار می گیرند. برای کاشت مو DHI ، ۲۰-۳۰ ، گاهی اوقات ۱۰۰ قلم ایمپلنت به طور متناوب استفاده می شود.

Source: www.sacekimleri.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید