لیفت ابرو با بوتاکس

4
2076
لیفت ابرو با بوتاکس

لیفت ابرو با بوتاکس

 

 

بوتاکس لیفت ابرو چیست؟

بوتاکس لیفت ابرو روشی است که می تواند خط اخم بین ابروهای شما را از بین ببرد. همچنین در این روش می توان با تزریق بوتاکس ابروها را بالا برد. تزریق بوتاکس با آرام کردن عضلات زیرین به منظور صاف کردن پوست و آرام کردن عضلات بین ابروها اثر می کند. اینکار به عضلات پیشانی اجازه می دهد تا عضلات آرام شده بین ابروها را بالا بکشند و در نتیجه موجب بالا رفتن ابروها و نمایان شدن بیشتر چشم ها شود.

می توان در انتهای ابروها هم تزریق بوتاکس انجام داد تا عضلات این نواحی نیز آرام شوند. اینکار هم به عضلات پیشانی اجازه می دهد که این نواحی را بالا بکشند. میزان لیفتی که روی ابروی هر فرد ایجاد می شود متفاوت بوده، و به سن و جنس عضلات فعال شده ای که در حال بالا کشیدن عضلات آرام شده هستند بستگی دارد.

برای خطوط اخم سرسخت بین ابروها، این روش می تواند به صاف کردن چین و چروک های عمیق بدون عمل جراحی کمک کند.

بوتاکس یک روش غیر جراحی است و با لیفت ابروی سنتی که نوعی جراحی زیبایی شامل برش و برداشت پوست است، تفاوت دارد.

 

آیا شما یک کاندید خوب هستید؟

بوتاکس فقط برای بزرگسالان بالای ۱۸ سال توصیه می شود. هر دو مردان و زنان با خطوط اخم متوسط ​​تا شدید می توانند از مزایای بوتاکس استفاده کنند.

افرادی که به دنبال تزریق بوتاکس برای خطوط اخم هستند، احتمالا قبلا از داروهای داروخانه ای استفاده کرده اند و نتیجه ای ندیده اند. این نوع لیفت ابرو بهترین روش برای کاهش قابل توجه پوست های آویزان است. همچنین بعضی از کاندیدها می توانند برای حداکثر کردن نتایج در اطراف ناحیه چشم، همزمان روش بلفاروپلاستی را نیز در نظر بگیرند.

قبل از این که این روش را انجام دهید، ابتدا لازم است با پزشک خود مشورت کنید. پزشک هر گونه عوامل خطر فردی را ارزیابی خواهد کرد.

اگر باردار یا شیرده هستید، ممکن است کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس نباشید. سموم مورد استفاده در این تزریقات ممکن است به جنین و نوزادان آسیب برساند.

 

هزینه بوتاکس لیفت ابرو چقدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس به دو صورت می تواند محاسبه شود: یا با تعداد واحدهای مورد استفاده، و یا بصورت منطقه ای. همچنین در نظر داشته باشید که بیمه بوتاکس را پوشش نمی دهد.

 

در طی انجام این روش چه چیزی را باید انتظار داشت؟

روش لیفت ابرو توسط بوتاکس نسبتا ساده است. شما فقط چند دقیقه در مطب دکتر خود خواهید بود. اما قبل از اینکه روش را شروع کنید، ابتدا باید مراحل آمادگی را انجام دهید. پزشک شما ممکن است به شما توصیه کند که مصرف داروهای رقیق کننده خون و همچنین داروهایی موجب می شوند به آسانی خونریزی کنید، مانند آسپیرین را متوقف کنید.

قبل از تزریق بوتاکس، پزشک شما ممکن است روی ناحیه تزریق کرم بی حسی برای کاهش درد اعمال کند. ناراحتی در طول تزریق نادر است. روند واقعی تنها چند دقیقه طول می کشد.

 

لیفت ابرو با بوتاکس

 

چه زمان نتایج را خواهید دید؟

نتایج و ریکاوری درمان های بوتاکس نسبتا سریع هستند. روند بوتاکس فقط چند دقیقه طول می کشد، و شما می توانید در عرض یک هفته نتایج را مشاهده کنید. با این حال، یک مطالعه در سال  ۲۰۱۷ نشان داد که نتایج قابل توجهی تا حدود یک ماه پس از تزریق اولیه ثبت نشده است.

تاثیر تزریق بوتاکس به طور متوسط ​​حدود سه تا چهار ماه است. برخی از درمان ها می توانند تا شش ماه طول بکشند.

یکی از دلایلی که بسیاری از افراد بوتاکس را نسبت به جراحی انتخاب می کنند، زمان ریکاوری کوتاه آن است. پس از این روش، باید بتوانید به برنامه روزانه خود را بازگردید – حتی کار یا دانشگاه. با این حال، توصیه می شود که شما حداقل دو ساعت پس از تزریق ورزش نکنید.

 

خطرات چیست؟

به طور کلی، تزریق بوتاکس برای اکثر مردم امن در نظر گرفته می شود. با این حال، خطر عوارض جانبی نیز وجود دارد. ممکن است مقدار قرمزی خفیف، تورم و کبودی در محل تزریق مشاهده کنید. این علائم طی یک هفته از بین می روند.

عوارض جانبی خفیف از بوتاکس زیبایی عبارتند از:

 • سردرد
 • درد
 • بی حسی

عوارض جانبی جدی نادر است. با این وجود اگر دچار هر کدام از موارد زیر هستید باید سریعا به پزشک خود اطلاع دهید:

 • مشکلات تنفسی
 • افتادگی ابروها یا پلک ها
 • مشکل در خوردن و بلع
 • تغییرات گفتاری

اگر عمل جراحی لیفت ابرو را همزمان با تزریق بوتاکس انجام دهید، ممکن است در معرض عوارض ناشی از جراحی مانند عفونت باشید.

در نهایت هرگز بوتاکس را به صورت آنلاین خریداری نکنید و یا تزریقات را در یک مرکز غیر پزشکی انجام ندهید. اینکار می تواند به عوارض جدی – حتی فلج منجر شود.

 

آیا اثر می کند؟

رسیدن به نتایج بوتاکس لیفت ابرو ممکن است فقط چند روز طول بکشد. با این حال، برای حفظ نتایج، باید هر چند ماه یک بار مجددا تزریق را انجام دهید. هر چه تزریقات بیشتری در طول زمان دریافت کنید، احتمال از پا درآمدن عضلات زیرین اطراف ابروها و نتایج جوانسازی بیشتر افزایش می یابد.

پزشک شما زمان حدودی نیاز به تمدید درمان را به شما توصیه می کند و شما وقتی مجددا بین ابروهای خود خطوطی را مشاهده کردید متوجه می شوید که زمان تمدید درمان است.

 

در نهایت

بوتاکس لیفت ابرو می تواند به درمان چین و چروک های داینامیک و یا چروک هایی که از حرکت به وجود آمده اند، مانند چروک های بین ابروها، کمک کند. بوتاکس می تواند ابروها را بالاتر برد. همچنین ممکن است با روش های دیگر مانند بلفاروپلاستی یا جراحی پلک همراه باشد.

به خاطر داشته باشید که بوتاکس درمان دائمی برای صاف کردن خطوط اخم نیست. تکنیک های مراقبت از پوست خوب می تواند به حفظ ظاهر جوان تر کمک کند. با پزشک خود درباره تمام گزینه های خود برای لیفت ابرو صحبت کنید.

 

source: healthline.com

4 دیدگاه

  • با سلام
   لیفت ابرو با بوتاکس یک روش موقت است و بعد از ۶ ماه احتیاج به تزریق دوباره است ولی جراحی ماندگاری بیشتری دارد.
   برای پاسخ بهتر حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا ببینیم چه روشی مناسب است برای شما.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید